Arhīvs

“Lupatiņi un draugi” rīko labdarības seansus

No 18. līdz 30. aprīlim noslēdzas animācijas filmu programmas “Lupatiņi un draugi” Latvijas tūre, un pēdējie labdarības seansi tiks demonstrēti apmēram 30 Latvijas bērnu namos, krīzes centros un citās bērnu interesēs strādājošajās institūcijās. Programmas ietvaros 22. aprīlī plkst. 12:00 kinoteātrī K-Suns (Rīgā, Elizabetes ielā 83/85) notiks bezmaksas seanss, uz kuru īpaši gaidīti tie mazie skatītāji, kuri finansiālu apsvērumu dēļ ikdienā uz kino tiek reti vai netiek nemaz.

 

Mākslinieciski augstvērtīgā animācijas filmu programma Lupatiņi un draugi, kas paredzēta pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem, kopš pagājušā gada pavasara apciemojusi un iepriecinājusi bērnus aptuveni 100 dažādās Latvijas vietās. Programmā iekļautas piecas studijas Atom Art un režisora Edmunda Jansona veidotās Lupatiņu sērijas: Kā Lupatiņi būvēja māju, Kā Lupatiņi veseļojās, Kā Lupatiņi kārtoja, Kā Lupatiņi slēpās (visas 2015) un Kā Lupatiņi precējās (2014), kā arī divas studijas Animācijas Brigāde un režisores Daces Rīdūzes filmiņas Zīļuks (2011) un Sārtulis (2014). Animācijas programmas kopējais garums ir aptuveni viena stunda.

Lupatiņi ir četri auduma bērniņi – Zeķīte, Cimdiņš, Lakatiņš un Spilventiņš -, viņi kopā ar gudro Kaķi dzīvo skaistā auduma mājiņā un iepazīst pasauli. Lupatiņu animācijas īsfilmas izrādītas vairāk nekā 70 starptautiskos bērnu filmu festivālos visā pasaulē un saņēmušas godalgas prestižos animācijas filmu festivālos ASV un Ķīnā, arī pašmāju Lielo Kristapu labākajam animācijas filmu māksliniekam 2012. gadā.

Abas studijas Animācijas Brigāde filmiņas veidotas pēc Margaritas Stārastes stāstu motīviem un tikušas iekļautas arī Berlīnes kinofestivāla programmā. Filmiņa Zīļuks vēsta par to, kā no ozolzīles un koka zariņiem veidots vīriņš, vārdā Zīļuks, mācās dzīvot mežā, bet Sārtulis stāsta par sarkano krāsu zīmuli, kurš no mākslinieces galda nokļūst nepabeigtas bilžu grāmatas savādajā pasaulē.

Paredzētās labdarības seansu demonstrēšanas vietas – centrs Rasas pērles Latgalē, Ģimenes atbalsta centrs Daugavpilī, Centrs Valdardze Valmierā, Ģimenes atbalsta centrs Atvērtība Krāslavā, Centrs Elizabete Jelgavā, Latvijas SOS bērnu ciemati Bauskas novadā, Jelgavā un Valmierā, Ģimenes atbalsta centrs Lejasstrazdi Dobeles novadā, sociālās rehabilitācijas centrs Zīles Alojas novadā, sociālās aprūpes centrs Kalkūni Daugavpils novadā, Vaiņodes internātpamatskola, Grašu bērnu ciemats Cesvaines novadā, Kokneses Ģimenes krīzes centrs Dzeguzīte, Zvannieku mājas Cēsu novadā, kā arī Rīgas krīzes centrs bērniem un sievietēm Māras centrs, valsts sociālās aprūpes centrs Teika un valsts sociālās aprūpes centrs Rīga u.c.

Projekts norisinās ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu, organizē biedrība Kultūrpunkts un animācijas filmu studija Atom Art.

Informāciju sagatavoja
Maija Kalniņa,
projektu “Kinopunkts” vadītāja
29852738
kinopunkts@gmail.com

18.04.2017.

18/04/2017