Arhīvs

LTV un “Avantis” dokumentālā filma “PaStāsti par Koreju”

Ziemas olimpisko spēļu atklāšanas priekšvakarā, 8. februārī, LTV1 demonstrēs dokumentālo filmu par Koreju, tās režisors ir LTV žurnālists Armands Tripāns, producente Ilona Bičevska. 100 dienas pirms spēļu sākuma Armands Tripāns kopā ar filmēšanas grupu devās uz Koreju, lai tuvāk iepazītu šo zemi un rastu atbildes uz jautājumiem par valsti, kas rīkos ziemas olimpiskās spēles.

 

”Mūsu galvenā vēlme bija izzināt, saprast un atklāt – vai mēs, latvieši, atrodoties tik tālu, esam tik ļoti atšķirīgi no korejiešiem vai tomēr ne,” saka Armands Tripāns. Filmēšanas grupa 10 dienās tikās arī ar latviešiem, kuri dzīvo Korejā un pašreizējo ceļu redz šajā zemē. Četri spilgti personāži: Normunds, kurš strādā Korejas olimpiskajā trasē; Reinis, kurš no Siguldas te ieradās pirms trim gadiem un tagad studē robotiku doktorantūrā; Anastasija, vienkārša, gudra meitene, kura nevēlējās nokļūt modeļu biznesā un tomēr kļuva par Korejas supermodeli, un mazais puika Kriss, kurš bērna acīm skatīsies uz mums pašiem – latviešiem.

Filma būs kā izglītojošs ceļojums, kurš tomēr liks cilvēkiem pašiem vērtēt, spriest un sajust – Korejā valdošo iekārtu, cilvēkus un tuvojošās spēles tuvplānā. Armands Tripāns papildina: “Viena epizode. Mēs filmējām Korejas karaoke klubā, un trīs jaunieši pēkšņi sāka dziedāt Raimonda Paula dziesmu Dāvāja Māriņa – savā valodā, tomēr skaidri un nepārprotami. Vai var iedomāties vēl labāku reklāmu skatītājiem par Koreju un mūsu saikni ar to?!“

Filma PaStāsti par Koreju ir viena no 3 filmu cikla sērijām Latvijas–Korejas kopprojektā, ko īsteno Latvijas Televīzija un Latvijas producentu kompāniju Avantis Promo sadarbībā ar Korejas kompāniju Upright Media un TV Chosun. Filmas radošajā grupā ietilpst arī operators Normunds Pavlovskis, montāžas pēcapstrādi veicis Māris Martušs. Filmas  galvenais atbalstītājs ir Dienvidkorejas radošā aģentūra KOCCA (Korea Creative Content Agency) un ceļojumu aģentūra Impro, kas ir  arī olimpieša Andreja Rastorgujeva atbalsts startam Phjončhanā.

Latvijā filmai pirmizrāde jau šo ceturtdien, 8. februārī, LTV1 ēterā plkst. 19.00.

Dienvidkorejā filmu izrādīs kanālā TV Chosun, sasniedzot vairākus miljonus lielu auditoriju, un to plānots demonstrēt tūlīt pēc ziemas olimpisko spēļu noslēguma ceremonijas. Kopprodukcijas pirmās divas filmas Sporta lielvalsts – Latvija un Ledus trases sapņi, ko veidojuši korejiešu autori, Latvijā vēl mēnesi bez maksas var noskatīties tīmekļa platformā www.ltv.lsm.lv.

23. ziemas olimpiskās spēles norisināsies Dienvidkorejas kalnu kūrortā Phjončhanā no 9. līdz 25. februārim. Uz tām dosies arī sporta žurnālisti un komentētāji no Latvijas Televīzijas, lai sekotu līdzi mūsu sportistu gaitām.

 

Papildinformācija:
Ilona Bičevska,
mob. 29495959,
e-pasts: ilona@avantis.lv

6.02.2018.

06/02/2018