Arhīvs

LTV sāk pieņemt pieteikumus 2021. gada konkursam “Latvijas kods. Latvija šodien”

Latvijas Televīzija izsludinājusi pieteikšanos dokumentālo īsfilmu konkursam “Latvijas kods. Latvija šodien”. Šis būs jau devītais gads, kad ar LTV atbalstu vismaz pieci dokumentālisti varēs īstenot savas idejas un dokumentēt Latvijas šodienu no dažādiem tās aspektiem. Konkursa pieteikumus var iesniegt līdz 5. februāra pl. 16.00.

 

Projekts Latvijas kods. Latvija šodien ik gadu atklāj jaunas šķautnes šķietami ikdienišķos stāstos par cilvēkiem, dabu, vēsturi, sabiedrības un varas attiecībām un citām tēmām. Projekta veiksme ir iespēja iedziļināties konkrētā šodienas fenomenā, vienlaikus piedāvājot plašāku vēsturisko kontekstu un arī redzējumu par nākotni. Tādējādi astoņos gados tapušās 44 dokumentālās televīzijas īsfilmas ir ne vien konkrēta mirkļa portretējums, bet arī stāsts par Latviju un latviešiem 21. gadsimtā – par mūsu vērtībām, sasniegumiem, sapņiem, arī problēmām, vājībām un pieviltām cerībām.

“Projekts Latvijas kods ir kļuvis par zīmolu, kas ik gadu apliecina savu kvalitāti dokumentālo īsfilmu attīstības jomā Latvijā. Astoņu gadu laikā projekts ir pierādījis, ka tā ietvaros tapušās īsfilmas ir unikālas. Gan raugoties uz pēdējos gados tapušajiem darbiem, gan skatoties no lielākas laika atstarpes uz projekta pirmajām filmām, varu droši teikt, ka konkurss ir būtisks atbalsts tam, lai īsfilmu formāts, kas filmu nozarei no komerciālā viedokļa nav tik izdevīgs, Latvijā neizzustu,” norāda LTV projekta vadītāja Zane Valeniece. Vairākas filmas, kas iepriekšējos gados veidotas Latvijas koda ietvaros, vēlāk veiksmīgi startējušas kinofestivālos un kļuvušas par laureātēm.

Dokumentālā kino autori 2021. gadā aicināti pieteikt stāstus par dažādām tēmām – klimata pārmaiņas, tehnoloģijas, sabiedrības veselība, dzīvesstils u.c. Projekta pieteicējam ir jāpamato, kā viņa filmā atklāsies šodienas Latvijas kodi, jo projekta mērķis ir radīt kinematogrāfiskus darbus, kas caur autoru vēstījumu veidotu dziļāku izpratni par to, kas ir Latvija šodien, kādā sabiedrībā dzīvojam.

Iepriekšējo gadu laikā tapušās filmas iespējams noskatīties sabiedrisko mediju satura atskaņotājā REPLAY.lv, bet portālā LSM.lv filmas skatāmas ar subtitriem angļu valodā.

Konkursā aicināti piedalīties gan sevi jau apliecinājuši kino profesionāļi, gan jaunie dokumentālā kino talanti. Ar konkursa nolikumu var iepazīties Latvijas Televīzijas mājaslapā ŠEIT. Konkursa rezultāti tiks paziņoti 15. februārī. Filmas, kuru tapšana tiks atbalstīta, pirmizrādi piedzīvos 2021. gada novembrī. Projekta Latvijas kods. Latvija šodien producents ir Latvijas Televīzija, tas tiek īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu un Nacionālā Kino centra līdzdalību.

 

Papildinformācija:
Krista Luīze Priedīte,
LTV komunikācijas speciāliste
Mob. 26238231
E-pasts: krista.priedite@ltv.lv

 

7.01.2021.

07/01/2021