Arhīvs

LTV izsludina pieteikšanos konkursam “Latvijas kods”

Latvijas Televīzija sadarbībā ar Valsts Kultūrkapitāla fondu (VKKF) un Nacionālo Kino centru (NKC) izsludina atklātu konkursu “Par dokumentālu īsfilmu izveidi ciklam “Latvijas kods. Latvija šodien””, kas norisināsies jau piekto gadu pēc kārtas. Šogad paredzēts atbalstīt vismaz sešu dokumentālo īsfilmu izveidi, katru 26 minūšu garumā, paredzot ne vairāk kā 14 000 EUR finansējuma piešķiršanu vienam projektam. Konkursa pieteikumus var iesniegt no šī gada 31. janvāra līdz 2. martam, pulksten 16.00.

 

 

Latvijas kods. Latvija šodien ir unikāls projekts Latvijas dokumentālajā kino. Četru gadu laikā ir tapušas 23 dokumentālās īsfilmas un kopā saņemti 131 projektu pieteikumi. Ievērojamais pieteikumu skaits, kas ar katru gadu turpina palielināties, liecina par kinorežisoru – gan pieredzējušo, gan debitantu – interesi vizuāli saistošā veidā fiksēt šodienas Latviju. Projekts ir veiksmīgi sevi pierādījis kā profesionālu un atpazīstamu zīmolu Latvijas dokumentālā kino jomā, ko augstu novērtējuši gan kino profesionāļi, gan televīzijas skatītāji,” pauž projekta Latvijas kods vadītāja Zane Valeniece, piebilstot, ka, tāpat kā līdz šim, projekta mērķis ir “radīt vizuāli saistošus kinematogrāfiskus darbus, kas caur autoru vēstījumu veidotu dziļāku izpratni par to, kas šobrīd notiek Latvijas sabiedrībā – laikā, kad mūsu valsts tuvojas savai simtgadei, meklējot stāstus, kuri līdz šim nav izstāstīti.”

Dokumentālā īsfilma ir viens no vissarežģītākajiem un svarīgākajiem kino formātiem, kas vienlaikus ir ļoti draudzīgs TV videi un atbilst mūsdienu multimediālo platformu satura lietojamībai. Iepriekšējos gados ciklā Latvijas kods ir tapušas izcilas dokumentālās īsfilmas, kas guvušas atzinību arī Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps. Piemēram, par labāko īsmetrāžas dokumentālo filmu 2016. gadā tika atzīta projekta Latvijas kods režisores Adriānas Rozes filma Rīgas kungi, kas kopā ieguva trīs balvas – arī Labākais montāžas režisors un Labākais operators. Projekta ietvaros īstenoto filmu spēja kvalificēties nacionālās kino balvas augstajiem standartiem ne tikai apliecina to kvalitāti, bet arī veicina filmu atpazīstamību ārpus televīzijas ētera.

Projektus atklātajam konkursam var iesniegt Latvijā reģistrēti komersanti, biedrības vai nodibinājumi, kas Ministru kabineta 2010. gada 29. jūnija noteikumu Nr. 586 “Filmu producentu reģistrācijas kārtība” noteiktajā kārtībā reģistrēti kā filmu producenti un kuriem ir pieredze dokumentālo filmu producēšanā. Filmu producentam projektā jāpiedalās ar vismaz 10% līdzfinansējumu un/vai pašieguldījumu no filmas kopējās tāmes. Ar konkursa nolikumu var iepazīties Latvijas Televīzijas mājaslapā ŠEIT.

Papildinformācija:
Agita Pudule

Komunikācijas speciāliste
Tālr. 67200751
Mob. 22046219
E-pasts: agita.pudule@ltv.lv

1.02.2017.

 

01/02/2017