Arhīvs

LTV izsludina pieteikšanos konkursam “Latvijas kods. Latvija šodien”

Latvijas Televīzija sadarbībā ar Valsts Kultūrkapitāla fondu (VKKF) un Nacionālo Kino centru (NKC) izsludina konkursu “Latvijas kods. Latvija šodien”, kas norisināsies jau sesto gadu pēc kārtas. Šogad paredzēts atbalstīt vismaz sešu dokumentālo īsfilmu izveidi. Konkursa pieteikumus var iesniegt no šī gada 25. janvāra līdz 27. februāra pulksten 16.00.

 

“Tas ir unikāls projekts Latvijas dokumentālajā kino, īpaši laikā, kad valsts atzīmē simtgadi. Mēs aicinām dokumentālistus meklēt vēl līdz šim neizstāstītus stāstus, kas caur autoru vēstījumu veidotu dziļāku izpratni par to, kas šobrīd notiek mūsu sabiedrībā, kā arī piedāvātu interpretāciju par būtisku notikumu ietekmi uz šodienas Latvijas realitāti,” par mērķiem stāsta projekta Latvijas kods. Latvija šodien vadītāja Zane Valeniece. Tāpat kā citus gadus, arī šogad piesaistītie jomas eksperti gan no Latvijas, gan ārzemēm strādās ar filmu radošajām komandām, lai palīdzētu izstrādāt filmas struktūru un filmēšanas plānu, tādējādi iedvesmojot režisorus pēc iespējas veiksmīgāk pastāstīt savu stāstu.

Piecu gadu laikā, kopš norisinās īsfilmu konkurss Latvijas kods, ir tapušas 28 dokumentālās filmas un projekts veiksmīgi nostiprinājies kā profesionāls un atpazīstams zīmols Latvijas dokumentālā kino jomā, ko augstu novērtējuši gan televīzijas skatītāji, gan kino profesionāļi. Piemēram, pērn režisora Kārļa Lesiņa filma Vectēva tēvs no cikla Latvijas kods ieguva Nacionālo kino balvu Lielais Kristaps kā labākā debijas filma, tāpat filma ieguvusi galveno balvu Turcijas festivālā International Bosphorus Film Festival, kategorijā Labākā starptautiskā dokumentālā īsmetrāžas filma. Nacionālo kino balvu dažādās kategorijās iepriekšējos gados saņēmušas arī citas Latvijas koda filmas. Visas iepriekšējo gadu filmas var noskatīties LTV mājaslapā www.ltv.lsm.lv, bet portālā www.lsm.lv filmas iespējams noskatīties ar angļu subtitriem.

Ar konkursa nolikumu var iepazīties Latvijas Televīzijas mājaslapā ŠEIT.

25.01.2018.

25/01/2018