Arhīvs

LTV izsludina konkursu par Simtgades seriālu

Valsts SIA “Latvijas Televīzija” 20. decembrī izsludinājusi konkursu ideju pieteikumiem par “Latvijas simtgades seriāla” radīšanu – līdz 2017. gada 20. februārim jāiesniedz projekti, lai 2018. gada rudens sezonā varētu uzsākt seriāla demonstrēšanu TV ēterā.

ltv_logo jpg mazaks

Konkurss tiek organizēts, lai nodrošinātu Latvijas simtgadei veltīta augstvērtīga un sabiedrībai nozīmīga TV seriāla izveidi un aktualizētu Latvijas vēstures, valstiskuma, kultūras, politikas un nacionālās identitātes tēmas, tādējādi stiprinot visplašākajā auditorijā izpratni par nacionālo identitāti un Latvijas valsts attīstību.

Seriāla žanrs un tematika noteikts kā “nacionāla mēroga drāma, kurā atspoguļotas vēstures un valstiskuma tēmas”, vienas sērijas hronometrāža – no 45 līdz 52 minūtēm, sēriju skaits – no četrām (minimālais) līdz 12 (maksimālais), seriāls tiks demonstrēts reizi nedēļā un tam jāpiesaista iespējami plaša skatītāju auditorija vecumā virs četriem gadiem.

Konkursā var piedalīties pretendenti, kam ir profesionāla pieredze TV un kino darbu producēšanā, seriāla uzņemšanā jāpiesaista profesionāli darbinieki. Konkursam iesniegtos projektus vērtēs LTV izveidota komisija, kurā būs pārstāvēti televīzijas, kino un dramaturģijas nozares eksperti, kā arī Valsts simtgades organizēšanas procesā iesaistītas personas. Konkursa nolikumā teikts, ka komisija patur tiesības “turpināt sarunas par projekta tālāku attīstīšanu ar vairākiem pretendentiem vai nepietiekama vērtējuma saņemšanas gadījumā – turpināt sarunas par ideju tālāku uzlabošanu”.

Konkursa pieteikumi jāiesniedz līdz 2017. gada 20. februārim, piedāvājumu izvērtēšanas termiņš – 2017. gada 17. marts.

Konkursa nolikums – ŠEIT.

21.12.2016.

21/12/2016