Arhīvs

LTV filmu programma Jāņos

23. un 24. jūnijā Latvijas Televīzija piedāvā Latvijas filmu programmu.
 

Rīgas kinostudijas mākslas filma Vajadzīga soliste
Pirmdien, 23. jūnijā, 9:50
Uz estrādes dziesmu konkursu Valkā ieradušies vokāli instrumentālie ansambļi no visām Baltijas republikām. Nav paveicies Valgas kolektīvam “Maska”: ceļā viņu mašīnu aizturējusi autoinspekcija. Kad to uzzina ansambļa “Valkas bebri” vadītājs, viņš nolemj draugiem palīdzēt. Kamēr skan mūzika un uz skatuves uzstājas konkursa dalībnieki, Jankam, pārvarot dažādas likstas, izdodas sapulcināt savu izklīdušo ansambli. Trūkst vienīgi solistes. Bet vai tad palīdzība draugiem nebūtu pietiekošs iemesls, lai Evija aizmirstu abu muļķīgo šķiršanos, jo vairāk tāpēc, ka abi – gan Janka, gan Evija – mīl mūziku, un, protams, mīl arī viens otru.


Dokumentāla filma par Limuzīns Jāņu nakts krāsā tapšanu – Filma kā dziesma
Otrdien, 24. jūnijā, 16:50
Jānis Streičs, Olga Dreģe, Gundars Āboliņš, Uldis Dumpis, Baiba Indriksone, Līga Liepiņa, Diāna Zande par filmu „Limuzīnu Jāņu nakts krāsā”. Režisors un aktieri dalās atmiņās par darbu pie filmas, kas kļuvusi par visu laiku populārāko komēdiju, kas cilvēkiem nesusi tik daudz prieka. Taču toreiz nekādas misijas apziņas nebija – filmas uzņemšana Raiskumā notika labvēlīgā gaisotnē un improvizējot, gluži kā rotaļājoties. Un režisoram uzņemšanas laukumā bija izdevies radīt tik organisku sajūtu, ka spēlēties varēja ikviens – sākot no divgadīgās Viktorijas Streičas, beidzot ar teātra skatuves leģendu Lilitu Bērziņu.
 
Limuzīns Jāņu nakts krāsā atjaunotā versija
Otrdien, 24. jūnijā, 18:50
Mirtas tantei jau pāri astoņdesmit. Vīrs aizsaulē, dēlus paņēmis karš. Vientuļa viņa vada dienas, apdarot darbus, cik spēka pietiek. Vienīgi kaimiņi, kolhoza traktorista Jāzepa Giluča kuplā ģimene vienmēr ir līdzās ar labu vārdu un atbalstu. Bet te vienā dienā viss pēkšņi pārvēršas. Mirtas tantes rokās nejauši nokļuvusī loterijas biļete atnes necerētu laimestu – tagad viņas šķūnīti rotā lepns limuzīns, kas, kā dokumentos rakstīts, ir „baltās nakts”, jeb, kā latvieši teiktu, „Jāņu nakts” krāsā.

20/06/2014