Arhīvs

LTV demonstrēs Askolda Saulīša filmu BALTIJAS BRĪVĪBAS CEĻŠ

Sestdien, 23. augustā plkst. 19:30, Baltijas ceļa 25. gadadienā, Latvijas Televīzijā pirmo reizi tiks izrādīta Askolds Saulīša dokumentālā filma BALTIJAS BRĪVĪBAS CEĻŠ, kas veltīta Baltijas ceļam – leģendārajai cilvēku ķēdei, kas vienoja Igauniju, Latviju un Lietuvu centienos pēc brīvības.

Filmā atspoguļoti notikumi, kas saistīti ar Baltijas valstu nostāšanos uz vienas vēsturiskās attīstības ceļa uzreiz kopš neatkarības proklamēšanas 20. gadsimta sākumā. Pirmie ciešākas sadarbības soļi tika sperti 1920. un 1930. gados, tomēr tie nespēja novērst valstu neatkarības zaudēšanu. Izcilākais Baltijas tautu sadarbības piemērs ir 1989. gada 23. augustā notikusī demonstrācija pret Molotova-Ribentropa paktu – Baltijas ceļš, kas pulcēja gandrīz 2 miljonus cilvēku sadoties rokās un savienot Tallinu, Rīgu un Viļņu. Tas bija arī solis tuvāk neatkarības atjaunošanai, sabrūkot PSRS. Baltijas ceļš ir process, kura rezultāts ir realitāte, kurā mēs pašlaik dzīvojam, ievērojamās sociālās, ekonomiskās un politiskās pārmaiņas 1990. gados un atkalapvienošanās ar Eiropas politisko, sociālo un kultūras vidi. Baltijas brīvības ceļš ir trīs valstu sadarbība un arī sāncensība brīvās pasaules un brīvā tirgus apstākļos, esot plecu pie pleca gan priekos, gan arī grūtībās.

Filmu veidojusi biedrība Terra Europa sadarbībā ar Clio Works. Filmu finansē Latvijas Televīzija, sadarbībā ar Igaunijas un Lietuvas televīzijām.

20/08/2014