Arhīvs

„Lote un pazudušie pūķi” – starp nedēļas nogales topa līderiem

Pirmajā nedēļas nogalē pēc pirmizrādes pilnmetrāžas animācijas filma „Lote un pazudušie pūķi” Latvijas kinoteātros pulcinājusi 5525 skatītājus un kļuvusi par nedēļas nogales populārāko jauno filmu.

 

 

Piektdien, 22. februārī, pilnmetrāžas animācijas filma Lote un pazudušie pūķi piedzīvoja pirmizrādi kinoteātrī Splendid Palace, bet kinoteātru seansos bija skatāma jau kopš piektdienas rīta. Trīs dienu laikā filmu kinoteātros apmeklējuši 5525 skatītāji, un tas ir augstākais rādītājs starp filmām, kas Latvijas kinorepertuārā parādījās šajā pašā 22. februārī.

Igaunijas simtgades filma Lote un pazudušie pūķi ir trešā pilnmetrāžas animācijas filma, kuras centrā ir jaukā suņumeitene Lote. Jaunākajā filmā Lote ir lielā māsa mazajai Rozītei, un mazulītes dzīves pirmā diena kļūst par piedzīvojumiem bagātu ceļojumu. Izgudrotāju ciemā ieradušies divi zinātnieki, kuru kvēlākais sapnis ir ierakstīt, kā dzied mītiskie ugunsdvesmas pūķi. Viņus uzmeklēt dodas gan Lote un Rozīte, gan zaķis Adalberts, kurš ir pārliecināts, ka šī ir viņa iespēja beidzot kļūt slavenam un iegūt tik kāroto portfeli!

Igaunijā filma Lote un pazudušie pūķi ir kļuvusi par vienu no skatītākajiem lielā ekrāna darbiem, to izrāda gan oriģinālvalodā, gan krievu dublāžā. Arī Latvijas kinoteātros jaunie Lotes piedzīvojumi novērtējami gan latviešu, gan krievu valodā. Latviski Lote runā Luetas Melderes balsī, viņas māsiņas Rozītes balsi ieskaņojusi Amēlija Barone, dažādās lomās iejutušies Jānis Jarāns, Ģirts Jakovļevs, Uldis Dumpis, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Olga Dreģe, Santa Didžus, Pēteris Šogolovs, Andris Bērziņš, Andris Freidenfelds, Roberto Meloni, Imants Pakalnietis un daudzi citi. Lapsas Džovanni balsi ieskaņojis Renārs Kaupers, viņš arī piedalījies trīs filmas dziesmu tapšanā – tās ir Roņu dziesma, Cūku dziesma un Debesu lapsu dziesma. Renāra Kaupera balss skan arī filmas krievu valodas dublāžā, kur dziesmu vārdus atdzejojis Sergejs Timofejevs.

Filmu Lote un pazudušie pūķi demonstrē kinoteātros visā Latvijā, to izrāda kopā ar mākslinieces Agneses Aizpurietes debijas īsfilmu Trakā Lapsa, ar kuru kā kinomūzikas autori debitējusi grupa Carnival Youth.

Filmas izrāda kinoteātros „Splendid Palace”, „Cinamon” un „Multikino” Rīgā, „Cinamon Balle” Liepājā, „Kino Lora” Siguldā, „Silverscreen” Rēzeknē un Daugavpilī, „Gaisma” Valmierā, „Kino Rio” Ventspilī, Vidzemes koncertzālē Cēsīs, Kultūras centrā Kuldīgā, „Vidzemē” Madonā, „Kino 3D” Smiltenē, „Star Cinema Korso” Jūrmalā un „Kino Auseklis” Talsos.

Kopš 22. februāra filmu Lote un pazudušie pūķi iespējams noskatīties arī vietnē Shortcut.

 

25.02.2019.

24/02/2019