Arhīvs

Lote sāk ceļot pa Latviju

Sadarbībā ar apvienību „Kinopunkts” jaunā pilnmetrāžas animācijas filma „Lote un pazudušie pūķi” kopš marta beigām skatāma visā Latvijā – vispirms Jēkabpilī, tad Viļakā un Lizumā, drīz arī Ērgļos, Cesvainē un citur.

 

Jau marta pēdējā nedēļā Latvijas un Igaunijas kopražojuma filmu Lote un pazudušie pūķi var noskatīties Jēkabpils Tautas namā (seansi notiks 27., 28. un 29. martā, kā arī 21. aprīlī). 2. aprīlī filmu demonstrēs gan Viļakas novada Nemateriālās kultūras mantojuma centrā Upīte, gan Lizuma kultūras namā Gulbenes novadā.

To, kādi piedzīvojumi Loti un viņas māsiņu sagaida jaunajā filmā, Ērgļu saieta namā varēs uzzināt jau 4. aprīlī, bet Cesvaines kultūras namā – dienu vēlāk, 5. aprīlī. Nākamajā piektdienā, 5.04., filmu demonstrēs arī Jumpravā, Inčukalnā un Preiļos, bet 6. aprīlī – Rūjienā, Vilces tautas namā un Jaunpiebalgā. Nākamās nedēļas izskaņā Lote trauksies uz Taureni, Vidrižiem un Asari.

Pilnmetrāžas animācijas filma Lote un pazudušie pūķi, kas februāra sākumā bija iekļauta Berlīnes starptautiskā kinofestivāla konkursa programmā, bet pirmizrādi Rīgas kinoteātros piedzīvoja 22. februārī, jau pirmajā nedēļas nogalē kļuva par populārāko starp jaunajām filmām.

Igaunijas simtgades filma Lote un pazudušie pūķi ir trešā pilnmetrāžas animācijas filma, kuras centrā ir jaukā suņumeitene Lote. Jaunākajā filmā Lote ir lielā māsa mazajai Rozītei, un mazulītes dzīves pirmā diena kļūst par piedzīvojumiem bagātu ceļojumu. Izgudrotāju ciemā ieradušies divi zinātnieki, kuru kvēlākais sapnis ir ierakstīt, kā dzied mītiskie ugunsdvesmas pūķi. Viņus uzmeklēt dodas gan Lote un Rozīte, gan zaķis Adalberts, kurš ir pārliecināts, ka šī ir viņa iespēja beidzot kļūt slavenam un iegūt tik kāroto portfeli!

Lēkājoši zaķi, darbos aizņemti surikāti, runājoša zivs, kura dzīvo krūšu kabatiņā, zaķene-operdziedātāja – šie ir vien daži no varoņiem, ar kuriem savos piedzīvojumos iepazīsies Lote un viņas māsiņa Rozīte. Tāpat kā iepriekšējās filmas par Lotes piedzīvojumiem (2006 un 2011), arī šo režisējuši Janno Poldmā un Heiki Ernits. Filma ir Igaunijas un Latvijas kopražojums, tās tapšanu finansiāli atbalstījis Nacionālais Kino centrs.

Igaunijā filma Lote un pazudušie pūķi ir kļuvusi par vienu no skatītākajiem lielā ekrāna darbiem, to izrāda gan oriģinālvalodā, gan krievu dublāžā. Latviski Lote runā Luetas Melderes balsī, viņas māsiņas Rozītes balsi ieskaņojusi Amēlija Barone, dažādās lomās iejutušies Jānis Jarāns, Ģirts Jakovļevs, Uldis Dumpis, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Olga Dreģe, Santa Didžus, Pēteris Šogolovs, Andris Bērziņš, Andris Freidenfelds, Roberto Meloni, Imants Pakalnietis un daudzi citi. Lapsas Džovanni balsi ieskaņojis Renārs Kaupers, viņš arī piedalījies trīs filmas dziesmu tapšanā – tās ir Roņu dziesma, Cūku dziesma un Debesu lapsu dziesma.

Filmas Lote un pazudušie pūķi izrādīšanas vietu saraksts tiek nemitīgi papildināts; ar apvienību Kinopunkts var sazināties, rakstot uz kinopunkts@gmail.com.

 

27.03.2019.

 

 

28/03/2019