Arhīvs

Lokarno festivāla industrijas sadaļa “First Look” svinēs Baltijas simtgadi

Lokarno filmu festivāla industrijas sadaļa First Look šogad augustā sāks svinēt Baltijas simtgadi, kinoprofesionāļiem izrādot topošās filmas no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas.

Baltijas kino industrija ikgadējā festivālu apritē piedzīvojusi nepārtrauktu izaugsmi, par to liecina kaut vai 2016. gada Berlināles Kristāla Lāci ieguvusī Latvijas filma Es esmu šeit, 2015. gadā Oskaram nominētā Igaunijas filma Mandarīni un 2016. gada Šefīldas dokumentālo filmu festivālā laureāte Lietuvas dokumentālā filma Es neesmu no šejienes. Lokarno festivālā vairāki Baltijas režisori apmeklējuši jau iepriekš – Laila Pakalniņa, Ilmars Rāgs, Heilika Pikova un citi.

“Lokarno industrijas pasākumi ir perfekta vieta, kur panākt nepieciešamo redzamību, un First Look ir izcila iespēja fokusā esošajām valstīm izcelt savu kinematogrāfu. Pateicoties speciāli izveidotai programmai, ko sastāda projekta vadītājs Markuss Dufners, mēs esam pārliecināti, ka Latvijas, Lietuvas un Igaunijas producentiem Lokarno pieredze būs noderīga. Neviens nevar būt drošs, it sevišķi mūsdienās, ka filmu izdosies pārdot, tomēr mēs varam garantēt, ka topošās filmas noskatīsies pircēji, festivālu programmētāji un citi kino profesionāļi, kā arī augstas raudzes žūrija,” apgalvo Nadia Dresti, Lokarno festivāla radošā direktora vietniece un starptautisko attiecību speciāliste.

Pateicoties  Nacionālā Kino centra, Igaunijas Filmu institūta un Lietuvas Kino centra neatsveramajam atbalstam, First Look 2017. gadā izvēlēsies 5 līdz 7 pēcapstrādes fāzē nonākušas un izplatītājiem nepiesaistītas filmas, kas tiks izrādītas potenciālajiem pircējiem, festivālu programmētājiem, pēcapstrādes atbalsta fondu pārstāvjiem un aģentiem, kas apmeklēs industrijas pasākumus Lokarno. Galvenais mērķis – dot atspēriena punktu filmu starptautiskajai karjerai un palīdzēt to pabeigšanā, veicinot dialogu starp profesionāļiem un producentiem, kam pirms katra seansa tiks dota iespēja īsi pieteikt savus projektus.

“Nacionālais Kino centrs ir gandarīts par iespēju piedalīties First Look sadaļā, kas Latvijas filmu industrijai sniedz lielisku iespēju izcelt ražošanas apjomu pieaugumu – 16 jaunas pilnmetrāžas filmas Latvijas simtgades programmā.” (Dita Rietuma, Nacionālais Kino centrs).

“Igaunijai ir liels gods izrādīt filmas First Look sadaļā. Mūsu kinoindustrijas nesenie papildinājumi – līdzfinansējuma programma un simtgades programma – liecina, ka mums ir, ko piedāvāt starptautiskajai kino videi, un Lokarno tam ir perfekta vieta.” (Edīte Seppa, Igaunijas Filmu institūts).

“Kino industrija mazās valstīs sastopas ar lieliem izaicinājumiem, un partnerība starp Lokarno festivālu un Baltijas valstīm ir spēcīga radoša atbilde šiem izaicinājumiem. Ar nepacietību gaidu Lietuvas filmu atlasi.” (Rolandas Kvietkauskas, Lietuvas Kino centrs).

Šogad žūrijas sastāvā būs Šarls Tesons (Charles Tesson), Kannu kinofestivāla sadaļas Semaine de la Critique radošais direktors, Dženeta Piersone (Janet Pierson), SXSW Filmu festivāla direktore un Silvans Ozu (Sylvain Auzou) Venice Days direktora vietnieks. Žūrija piešķirs First Look balvu pēcapstrādes pakalpojumiem 65 000 EUR vērtībā no CineLab Romania, arī Le Film Français balvu reklāmas pakalpojumiem 5500 EUR vērtībā un Boogieman Media balvu 5000 EUR vērtībā.

Pirms Baltijas valstīm Lokarno festivāla First Look fokusā ir pabijušas Polija, Izraēla, Brazīlija, Čīle, Meksika un Kolumbija.

Lokarno festivāls notiks no 2. līdz 12. augustam.

Vairāk informācijas par First Look.

 

24/02/2017