Arhīvs

LKA studentu spēlfilmas LNB Ziedoņa zālē

Otrdien, 4. aprīlī plkst. 18:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiek Latvijas Kultūras akadēmijas studentu spēlfilmu skate – četras īsfilmas programmā “Saprast vai pārprast”, režisori – Dace Pūce, Kristians Riekstiņš, Pēteris Rozītis un Ivo Skanstiņš. Pirms filmām skatītāji varēs tikties ar filmu autoriem un uzzināt, kādas ir LNB Audiovizuālās lasītavas iespējas.

LKA studentu skatē iekļautas filmas Tango (2016, rež. Dace Pūce, 25 min), Lācars (2015, rež. Kristiāns Riekstiņš, 28 min), Paldies, vecais (2016, rež. Pēteris Rozītis, 26 min) un Medību diena (2016, rež. Ivo Skanstiņš, 20 min). Filmu vienojošais elements ir galveno tēlu realitātes izjūta, kas reizēm disonē un ir pretrunā ar objektīvo realitāti, faktiem un to interpretāciju. Katram no filmu galvenajiem tēliem ir savs vadmotīvs, lai pieņemtu lēmumus un rīkotos pēc savas sirdsapziņas, savas “patiesības”. Katra no filmām skatītājam ļauj saskatīt trauslo robežu starp objektīvo un subjektīvo realitātes un faktu interpretāciju un pārdomāt, no kā ir atkarīgs tas, vai mēs saprotam vai pārprotam.

Filma Tango ir par mātes un dēla attiecībām, kad pārlieku liela mīlestība, kura pāraugusi egoistiskā apsēstībā, var novest pie traģiskām sekām.  Kā saka režisore Dace Pūce: “Mana tēma ir cilvēks, kurš manipulē ar otru cilvēku, cilvēks, kurš mēģina vadīt otra cilvēka dzīvi, tas ir tas nepieļaujamais. Es gribu parādīt, cik tas ir bezjēdzīgi stulbi.”

Lācars stāsta par jaunu žurnālisti Zani, kuru uzmeklē Matīss; viņš uztic Zanei savu samērā neticamo stāstu un lūdz palīdzību, lai atrastu savu sievu. Zanei ir jāsaprot, vai Matīss stāsta patiesību, vai tikai grib viņu izmantot, ir nevesels un pat bīstams.

Medību diena risina traģisku notikumu ķēdi, kuras sākumā dēls un meita mežā atrod tēva līķi ar šautu brūci. Bērni nolemj noskaidrot patiesību un sodīt vainīgos.

Savukārt filma Paldies, vecais ir stāsts par jaunu puisi Artūru, kurš gatavojas doties tālā ceļā, lai palīdzētu mīļotajai meitenei, bet tiek ierauts pilnīgi negaidītā situācijā sava bijušā drauga Daiņa mājās, kam Artūrs iepriekš aizdevis naudu.

Ieeja skatē bez maksas.

Studentu filmu skati organizē Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju.

Informāciju sagatavoja
Terēze Veinberga,
Latvijas Nacionālā bibliotēka | Komunikācijas departaments |
Tālrunis: +371 67716063 | Tereze.Veinberga@lnb.lv | www.lnb.lv

4.04.2017.

04/04/2017