Arhīvs

LKA studentu filmu skate “NFS pirmā parāde”

Ceturtdien, 23. novembrī, plkst. 17:30 Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) publikai piedāvā jaunāko LKA Nacionālās Filmu skolas studentu īsfilmu izlasi “NFS pirmā parāde”. Filmu skate norisināsies LNB Ziedoņa zālē, ieeja ikvienam interesentam – bez maksas.

Nacionālā Filmu skola ir jaunizveidota LKA struktūrvienība, kas oficiāli darbojas kopš 2017. gada 1.oktobra, turpinot kino izglītības tradīcijas, kas Latvijas Kultūras akadēmijā koptas jau kopš tās dibināšanas. LKA NFS vadītājs ir kinorežisors Jānis Putniņš.

Filmu skates programmu veido spilgtākie LKA Nacionālās Filmu skolas bakalaura un maģistra programmu Audiovizuālā māksla pirmā kursa mācību darbi, kas uzņemti 2017. gadā – divas dokumentālās filmas un sešas spēles īsfilmas. Piecas no tām – Dzeņa pieskāriens (rež. Signe Birkova), Tētis snauž (rež. Mārcis Miljons), Pinokio (rež. Elita Kļaviņa), Augstāk, tālāk, stiprāk (rež. Tīna Zariņa), Smilšu kovbojs (rež. Marta Elīna Martinsone) bija nominētas šāgada Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps labākās studentu filmas kategorijā, savukārt īsfilma Tu es tout (rež. Elizabete Mežule-Gricmane) šovasar izpelnījās sudraba godalgu kino un mākslas festivālā Rojal.
Skatē iekļautajās aktierfilmās spēlē virkne Latvijā pazīstamu aktieru – Maija Doveika, Iveta Pole, Lauma Balode, Aigars Apinis, Inga Apine, Ivars Krasts, Madara Botmane, Kaspars Dumburs u.c.

Programmā iekļauto filmu veidošanu finansiāli atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Filmu skates “NFS pirmā parāde” programma
LNB Ziedoņa zālē 23. novembrī plkst. 17:30

Dzeņa pieskāriens (rež. Signe Birkova, 12’)
Sieviete-nindzja cenšas pārcirst saikni ar savu garīgo skolotāju. Filmas vide, personāži, references, simboli, kustības tiešā veidā ir saistītas ar kino vēsturi – 30.-60. gados tapušajām japāņu nindzju filmām.
Lomās – Iveta Pole, Lauma Balode, Jānis Putniņš
Operators: Emīls Skrivelis
Montāža: Signe Birkova.

Vienas vasaras pamats (dok., rež. Marta Botere, 20’)
Dokumentālā īsfilma vēsta par divu jauniešu – Artūra un Signes – satikšanos, pirmo kopdzīves gadu un sapni par pašu rokām celtu māju laukos. Vasara ir īsa, taču notikumu – daudz.
Operators: Krišjānis Pleiko
Montāža: Paula Popmane

Tētis snauž (rež. Mārcis Miljons, 15’)
Kāda zēna atmiņu stāsts par savu bērnību. Ja vien tās vispār ir atmiņas. Saspīlētās attiecības ar tēvu tā arī nav tikušas atrisinātas, tās kā melns mošķis sekojušas Mundim visu dzīvi. Vai Mundis atrisinās domstarpības ar tēvu un atradīs mīlestību šajā vīriešu pasaulē?
Lomās: Aigars Apinis, Inga Apine u.c.
Operators: Andris Kudors
Montāža: Jurģis Ločmelis

Pinokio (rež. Elita Kļaviņa, 17’)
Gundega ir profesionāla teātra aktrise. Īsi pirms vakarā paredzētās pirmizrādes viņas meitai sākas spēcīgas panikas lēkmes. Gundegai nākas izvēlēties – palikt kopā ar meitu vai doties spēlēt izrādi.
Lomās: Maija Doveika, Laura Žaklīna Bukša
Operators: Aleksandrs Grebņevs
Montāža: Sandra Alksne

Augstāk, tālāk, stiprāk (rež. Tīna Zariņa, 17’)
Sakari, vielas, izklaides un sabiedrība. Jauneklis izdzīvo savu dienu – turklāt ne vienreiz vien. Ar viņu noteikti kaut kas nav kārtībā. Bet kas? Un vai nākamreiz sanāks labāk, tālāk, stiprāk?
Lomās: Gatis Vanags, Elvita Rakštīte, Toms Treibergs u.c.
Operators: Andris Kudors
Montāža: Viesturs Butāns, Tālis Tālivaldis Āboliņš

Uz laika malas (dok., rež. Antons Barons, 26’)
Sv. Benedikta ordeņa klostera iemītnieki Lietuvā turpina senāko organizēto mūku tradīciju – dzīvi nabadzībā, šķīstībā un paklausībā. Filmas uzņemšanas grupa devās uz klosteri, lai starp laiku un klusumu dokumentētu mūku ritualizēto dzīvi.
Operators: Dāvids Smiltiņš
Montāža: Paula Popmane

Smilšu kovbojs (rež. Marta Elīna Martinsone, 25’)
Billijs Džo ar draudzeni Darlīnu, tas ir, Janu, dzīvo Smiltenē un sapņo kļūt par kantrīmūzikas zvaigzni. Abu attiecībās sākas problēmas, un Billijs nolemj spert neprātīgu soli – pārdot savu dvēseli velnam, lai kļūtu par izcilu mūziķi.
Lomās: Ivars Krasts, Madara Botmane, Dita Lūriņa, Gatis Gāga u.c.
Mūzikas autors Edgars Šubrovskis
Operators: Aigars Sērmukšs
Montāža: Reinis Vilnis Baltiņš, Marta Elīna Martinsone

Tu es tout (rež. Elizabete Mežule-Gricmane, 10’)
Puisis un meitene satiekas vilcienā. Viņu stāsts turpinās cauri vilciena vagoniem. Katra pietura ir vienlaikus jauna diena un jauna satikšanās ar svešiniekiem.
Lomās: Maija Gredzena, Kaspars Dumburs
Operators: Rūdolfs Henčels
Montāža: Dita Virga

Papildu informācija:
Liene Linde
LKA Nacionālās Filmu skolas sinematēkas vadītāja
T.n. 20280888
liene@citakinozeme.lv

21.11.2017.

21/11/2017