Arhīvs

LKA studentu filmas LNB Ziedoņa zālē

Trešdien, 22. martā plkst. 18:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks Latvijas Kultūras akadēmijas studentu dokumentālo filmu parāde “Trīs stāsti par…”. Skatītājiem būs iespēja bez maksas redzēt filmas “Mēness nogurdinātais” (2015, rež. Dace Pūce), “Rokpelnis” (2015, rež. Arturs Hnikins) un “Laiks ir uzvarējis” (2015, rež. Dāvis Dreimanis). Pirms filmām skatītāji varēs arī uzzināt, kādas ir LNB Audiovizuālās lasītavas iespējas.

Visas trīs LKA studentu filmas pievēršas radošām personībām un viņu karjeras ciklam – sākot no sākumpunkta, uzplaukuma un mākslinieciskajām virsotnēm, turpinot ar radošo lūzuma punktu, kritieniem un atgriešanos pie mākslas un jaunrades. Uzmanības centrā mākslinieks Rauls Zitmanis, dzejnieks Jānis Rokpelnis, mūziķi Helvijs Fiņķis un Ģirts Rozentāls.

Filma Mēness nogurdinātais ir dokumentāls stāsts par mazpazīstamu, taču ļoti spilgtu latviešu gleznotāju Raulu Zitmani (1959–2015). Filmas naratīvu veido intervija ar mākslinieku, viņam atklājot savu neordināro dzīves stāstu – skola, studijas, narkomānija, nokļūšana cietumā, līdz beidzot smaga slimība, kuras dēļ mūža pēdējie gadi tiek pavadīti ratiņkrēslā. Raula Zitmaņa stāsts ir ļoti atklāts, skarbs, pat biedējošs, tādēļ skatītājos rosina spēcīgu līdzpārdzīvojumu.

Rokpelnis ir dokumentāla portretfilma par latviešu dzejnieku Jāni Rokpelni, kinematogrāfiski ieskicējot viņa radošās un ikdienas dzīves duālismu.

Savukārt filma Laiks ir uzvarējis stāsta par divu paaudžu mūziķiem – hiphopa veterānu Ozolu jeb Ģirtu Rozentālu un Fiņķi – repa pasaules jaunpienācēju. Pirmais gadsimtu mijā kļuvis par vienu no spilgtākajām pašmāju alternatīvās popmūzikas zvaigznēm, bet nu jau gandrīz desmit gadus mūziku uztver vien kā blakus nodarbi. Otrs sper pirmos soļus, lai kļūtu par nākamo žanra ikonu.

Savukārt 4. aprīlī plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Latvijas Kultūras akadēmijas filmu izrādīšanas sadarbības projekta ietvaros paredzētas trīs jauno autoru spēlfilmu demonstrācijas.

Ieeja bez maksas.

Informāciju sagatavoja:
Augusts Zilberts,
Latvijas Nacionālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību speciālists
augusts.zilberts@lnb.lv

16.03.2016.

16/03/2017