Arhīvs

LKA festivāls “Lagarastāvokļi”

Atzīmējot izcilā franču dramaturga Žana–Lika Lagarsa (Jean-Luc Lagarce) sešdesmit gadu jubileju, Latvijas Kultūras akadēmija piedāvā festivālu “Lagarastāvokļi”, kas norisināsies no 26. līdz 28. aprīlim. 

Festivāla mērķis ir iepazīstināt Latvijas kultūrvidi ar dramaturga Žana-Lika Lagarsa radošo darbību. Festivāla programmā ietilpst diskusiju un debašu diena, kinoseanss, meistardarbnīca teātra un franču kultūras interesentiem, līdz šim Latvijā neiestudētas Žana Lika Lagarsa lugas dramatizējums latviešu valodā Elzas Feldmanes režijā un Francijas Franškontē Universitātes teātra trupas viesizrāde par Lagarsa dzīvi un teātra radīšanu.

26. aprīlī plkst. 18:00 festivāla programmā paredzēts KsavjēraDolana(Xavier Dolan) filmas Tas ir tikai pasaules gals / Juste la fin du monde (2016) seanss kinoteātra Splendid Palace Mazajā zālē. Pēc filmas seansa notiks diskusija ar teātra režisoru un aktieri Fransuā Berēru (François Berreur) un režisoru Jāni Putniņu par teātra lugu adaptāciju kino.

Pasākumu valoda – latviešu un franču (visiem pasākumiem nodrošināts tulkojums).

Ieeja visos pasākumos ir bez maksas. Vietu skaits pasākumos ir ierobežots, tāpēc lūdzam iepriekš pieteikties: ej.uz/lagarastavokli.

Festivālu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla Fonds, Nacionālais Kino centrs, Kanādas vēstniecība Latvijā, Valodu darbnīca.

 

25.04.2017.

 

25/04/2017