Arhīvs

LKA absolventu filmas Gaismas pilī

Sākot ar svētdienu, 27. novembri, Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku piedāvā trīs dienu filmu maratonu, kurā ikvienam interesentam bez maksas būs iespēja apmeklēt LKA 2016. gada audiovizuālās mākslas absolventu diplomdarbu filmu skati. Filmu seansi notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē.

Svētdien, 27. novembrī no plkst. 13:00 trīs dienu filmu maratonu atklās LKA bakalaura un maģistra studiju absolventu filmu programma, bet 28. un 29. novembrī skatītājiem tiks piedāvātas filmu izlases. Programmas ietvaros būs iespēja redzēt arī Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps novērtēto absolventa Kārļa Lesiņa filmu “Konvertīti” (producente Daiga Livčāne), kas tika atzīta par labāko kategorijā “Labākā studentu filma”.

2016. gadā LKA absolvēja rekordliels jauno kino profesionāļu skaits – 10 maģistranti un 22 bakalauri: filmu režisori, filmu operatori, montāžas režisori un producenti, no kuriem liekākā daļa jau studiju laikā aktīvi darbojas nozarē. Diplomdarbu filmas ir tematiski daudzveidīgas, autori veidojuši gan dokumentālo kino, gan spēles īsfilmas.

Režisors un Audiovizuālās mākslas programmas vadītājs prof. Pēteris Krilovs par 2016. gada absolventiem saka:
“Esmu audzis tādā mājā un tādā ģimenē, kur katru bērnu katrā dzimšanas dienā regulāri nomēra pie vienas noteiktas durvju stenderes, ar cietu zīmuli iezīmē strīpiņu un pieraksta attiecīgo gadu un datumu. Tā arī es varētu parādīt, kā 4 gadu garumā izauga bakalaura kursa studenti, kā 2 gadus stiepās uz augšu maģistranti. Viņi paši to, iespējams, pat neapzinās, bet izmaiņas ir acīmredzamas. No pirmajiem neveiklajiem vingrinājumiem līdz jau publikas atzītām un pat skatēs un festivālos apbalvotām labām īsfilmām. Bet es būtu patmīlīgs un egoistisks sirmais profesors, ja tas vien būtu mans un visas mūsu katedras mērķis. Mūsu visu pedagogu galvenais uzstādījums ir, lai no šiem jaunajiem augļkoku stādiem nākotnē izaugtu skaisti, ražīgi, apbrīnas vērti profesionālās mākslas dārzi. Un no citiem dārziem kaimiņi tur naktīs lavītos pazagties labus, garšīgus augļus.”

Filmas tapušas ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Latvijas Kultūras akadēmijas pētniecībā balstīto jaunrades darbu finansējumu un Latvijas profesionālo filmu studiju un kino profesionāļu materiāltehnisko atbalstu, LKA izsaka pateicību visiem tiem uzņēmumiem, pašvaldībām un kino entuziastiem, kuri palīdzēja un atbalstīja diplomdarbu filmu uzņemšanu!

Īpaši lielu, sirsnīgu un koleģiālu pateicību LKA vadība un Teātra un audiovizuālās mākslas katedra sūta visiem Latvijas profesionālajiem teātriem – par aktieru nesavtīgu piedalīšanos studentu filmās, par morālu un profesionālu atbalstu. Jauno režisoru filmās ir redzami Jaunā Rīgas teātra, Dailes teātra, Latvijas Nacionālā teātra, Leļļu teātra, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra, Liepājas teātra, Valmieras Drāmas teātra, Daugavpils teātra un arī Ģertrūdes ielas teātra aktieri, bet Baiba Broka, Gatis Gāga, Jānis Vimba un Āris Matesovičs piedalījušies pat vairākās filmās. PALDIES!

 

Papildu informācija:
Aija Lūse,
Latvijas Kultūras akadēmija,
sabiedrisko attiecību speciāliste
aija.luse@lka.edu.lv
Tel. 67114807, 29107218

http://www.lka.edu.lv
https://twitter.com/LKAkademija
https://www.facebook.com/LKAkademija

23/11/2016