Arhīvs

Lietuva Oskaram izvirza Latvijas un Lietuvas kopražojuma filmu SPĒLMANIS

ASV Kinoakadēmijas balvas Oskars nominācijai par labāko ārzemju filmu (Best Foreign Language Film Award) Lietuva izvirzījusi Latvijas un Lietuvas kopražojuma filmu Spēlmanis.

Spēlmanis ir pirmā Latvijas un Lietuvas kopražojuma spēlfilma pēdējo 20 gadu laikā. Filmas centrā ir Vincents – talantīgs ātrās palīdzības mediķis, kurš aizraujas ar azartspēlēm. Aizvien biežāk nokļūstot finansiālās grūtībās, Vincents spiests meklēt risinājumu un dara to visai radoši, izveidojot spēli, kurā likmes tiek liktas uz pacientu dzīvību vai nāvi. Taču kādā brīdī Vincentam nākas izšķirties starp azartu, kas turklāt nes iespaidīgus ienākumus, vai romantiskām jūtām. Un šī izšķiršanās kļūst bīstama.

Kopražojumu no Latvijas puses producējis Roberts Vinovskis no filmu studijas Lokomotīve un no Lietuvas puses – Uļjanas Kim studija. Filmas pirmizrāde notika pērn Sansebastjanas filmu festivālā Spānijā un tā izrādīta kopumā vairāk nekā 30 festivālos visā pasaulē un saņēmusi vairākas balvas, tai skaitā festivālos Setubalā, Portugālē; Lietuvā un Varšavā, Polijā.
Filmas operators ir Jānis Eglītis. Filma tapusi gan ar Latvijas un Lietuvas nacionālo atbalstu, gan ar Eiropas Padomes filmu atbalsta fonda Eurimages finansējumu. Latvijā filmu Spēlmanis sāks izrādīt no 26. septembra.

ASV Kinoakadēmijas balvas Oskars nominācijas tiks paziņotas 15. janvārī, balvas pasniegšanas ceremonija notiks 22. februārī.

Filmas treileris

22/09/2014