Arhīvs

Lietotājiem atvērta starptautiskā starpmediju platforma “Baltic Universe”

Šī gada Berlinales laikā atklātā audiovizuālā starpmediju interneta platforma Baltic Universe, kas ir daļa no Eiropas sadarbības projekta First Motion, aicina filmu nozares un audiovizuālo mediju profesionāļus un interesentus kļūt par portāla www.balticuniverse.com lietotājiem un satura veidotājiem.Baltic Universe ir radīts kā digitāla tikšanās vieta ar mērķi dalīties un apmainīties idejām jaunu radošu risinājumu meklējumos gan satura veidošanā, gan tā izplatīšanā, kā arī profesionālo tīklu veidošanā. Lietotāji ir aicināti šajā platformā izveidot savus profesionālos profilus un izmantot tos jau minētajiem mērķiem, kā arī producēšanas, izplatīšanas un mārketinga nolūkos.
 
Šobrīd Baltic Universe saturu veido filmas, videoklipi un citi audiovizuālie materiāli no First Motion projekta partnervalstīm; tai skaitā divi Latvijas projekti – 15 stāsti par jauno (SIA Avantis Promo) un Latvijas 1900. – 1990. gadu vēsturisko dokumentālo hroniku izlase. Nākotnē .portāla saturs tiks būtiski paplašināts un padziļināts.
 
Projekta partneri ir filmu institūti, centri, universitātes un industriju pārstāvji septiņās Baltijas jūras reģiona valstīs – Norvēģijā Zviedrijā, Dānijā, Latvijā, Igaunijā, Vācijā un Polijā. Latviju šajā projektā pārstāv Nacionālais Kino centrs.
Uzsverot radošumu kā vadošo virzītājspēku jaunu starpmediju projektu attīstīšanā, pirms mēneša noslēdzās otrais ideju konkurss, kurā starp vairāk nekā 100 pieteikumiem no visām septiņām partnervalstīm atbalstam tika atlasīti astoņi projekti.  
 
No divpadsmit Latvijas studiju pieteiktajiem projektiem, ES Baltijas jūras reģiona programmas 2007- 2013 finansiālo atbalstu ieguva divas bērnu interaktīvo spēļu ieceres: Brīnumputns (SIA JetMedia) un Lupatiņi (SIA Atom Art).  Šo spēļu piloti pēc to pabeigšanas būs pieejami www.balticuniverse.com
 

“Baltic Universe” e-ziņa >>

26/05/2011