Arhīvs

Liepājā notiks Eiropas Kinoakadēmijas īsfilmu maratons

Mūsdienu mākslas festivālā “Liepājas Mākslas forums” apmeklētāji aicināti skatīt piecpadsmit aizvadītā gada labākās īsfilmas, kas izvirzītas Eiropas Kinoakadēmijas balvai. Īsfilmas 29. septembrī Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” visas dienas garumā varēs vērot trīs seansos, kas uzrunās gan lielus, gan mazus skatītājus. Īsfilmu maratonu organizē “Lielais dzintars” sadarbībā ar Rīgas Starptautisko kinofestivālu (RigaIFF) un Eiropas Kinoakadēmiju (EFA).

 

 “Katru no Liepājas Mākslas forumā skatāmajām īsfilmām atlasījusi Eiropas nozīmīgāko īsfilmu notikumu starptautiskā žūrija. Līdz ar to šī izlase veidojas kā visaptverošs pārskats par to, kāds šodien ir Eiropas kino tā visdrosmīgākajā un krāšņākajā formā – īsfilmā,” stāsta Anna Zača, Rīgas Starptautiskā kinofestivāla (RigaIFF) īsfilmu programmas kuratore un Liepājas Mākslas foruma īsfilmu maratona koordinatore.

Liepājas mākslas forumā iekļautas pavisam piecpadsmit Eiropas Kinoakadēmijas balvai nominētās īsfilmas, kuras kopā pa piecām varēs noskatīties trīs kino seansos (katrs seanss ~ 1h 40min garš). 2017. gadā nozīmīgākajos Eiropas īsfilmu festivālos apbalvotās filmas atceļojušas no Austrijas, Francijas, Vācijas, Grieķijas, Ungārijas, Īrijas, Portugāles, Rumānijas, Spānijas, Zviedrijas, Šveices, Nīderlandes, Turcijas un Apvienotās Karalistes, plaši atspoguļojot mūsdienu jauno Eiropas kino.

Pirmās piecas filmas tiks demonstrētas 29. septembrī plkst. 12:00 un būs piemērotas skatītājiem jebkurā vecumā. Pirmajā kinoseansā iekļautas gan animācijas un dokumentālās filmas, gan spēlfilmas. Otrais un trešais seanss, plkst. 13.45 un plkst. 15.30, aicina jau pieredzējušākus skatītājus vecumā no 14 gadiem. Seansi pārsteigs gan ar spēlfilmām un animācijām, gan dažādiem neierastākiem filmu žanriem – spēlfilma ar animācijas filmas elementiem, hibrīdfilma ar spēles un dokumentālā kino elementiem un eksperimentāla spēlfilma.

Plašāka informācija par īsfilmu maratona atsevišķajiem seansiem atrodama šeit:

Pirmā seansa PROGRAMMA
Otrā seansa PROGRAMMA
Trešā seansa PROGRAMMA

Biļetes uz vienu seansu (piecām īsfilmām) maksā 2 eiro, tās nopērkamas koncertzāles Lielais dzintars informācijas centrā, Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.

Par Liepājas Mākslas forumu
Mūsdienu mākslas festivāls Liepājas Mākslas forums no 28. līdz 30. septembrim Liepājas koncertzālē piedāvās kopumā 10 dažādu žanru notikumus ar pasaules elpu –  no mūzikas un dejas līdz kino, teātrim un vizuālajai mākslai. Mūsdienu mākslas aktualitātes Eiropā un pasaulē festivālā jau ceturto gadu atspoguļos spilgti mākslinieki no Latvijas un savu žanru līderi no ārvalstīm. Forumu organizē SIA Lielais Dzintars, tas tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Liepājas pašvaldības un Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu. Visa foruma programma pieejama mājas lapā www.lielaisdzintars.lv.

 

Papildu informācijai:
Santa Margeviča,
SIA Lielais Dzintars
sabiedrisko attiecību vadītāja
E.: santa.margevica@lielaisdzintars.lv
T.: +371 26445289

25.09.2018.

25/09/2018