Arhīvs

Lienes Lindes filma iegūst balvu Dānijā

Latviešu režisores Lienes Lindes īsfilma “Septiņas neveikla seksa reizes. Pirmā daļa” ieguvusi godalgu un žūrijas atzinību īsfilmu festivālā “Super8000” Orhūsā Dānijā.

Festivāls Super8000 oktobra beigās norisinājās Dānijas otrajā lielākajā pilsētā Orhūsā, programmā tika izrādītas 39 īsfilmas, ko veidojuši spilgtākie jaunie Eiropas kinorežisori. Festivāla noslēguma ceremonijā tika pasniegtas trīs Rethink Award godalgas īsfilmām, kuras žūrija atzina par inovatīvākajām un drosmīgākajām. Kopā ar Lieni Lindi godalgas saņēma nīderlandiešu režisora Jorena Moltera īsfilma Greetings from Kropsdam, kā arī dāņu režisores Jūlijas Balceres animācijas filma Nachthexen.

Septiņas neveikla seksa reizes. Pirmā daļa ir inovatīvs un drosmīgs stāsts par seksu un kino sapņiem – ļoti aktuālu tēmu, kas filmēta pseidodokumentālā manierē. Tā ir filma, kas noteikti izraisīs reakciju, novatoriska un oriģināla,” teikts žūrijas paziņojumā.

Filma Septiņas neveikla seksa reizes. Pirmā daļa pirmizrādi piedzīvoja 2016. gadā Rīgas Starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) ietvaros, izrādīta vairākos kinofestivālos ārvalstīs, tai skaitā Karlovi Varu starptautiskā kinofestivāla programmā Future Frames, līdz ar to ierindojot Lindi starp desmit daudzsološākajiem jaunajiem kinorežisoriem Eiropā. Filma šogad nominēta Lielā Kristapa balvai labākās studentu filmas kategorijā un Rīgā skatāma 9. novembrī kinoteātrī Splendid Palace, kā arī 12. novembrī kinoteātrī Kino Bize. Ārpus Latvijas filma drīzumā tiks izrādīta starptautiskajos kinofestivālos Black Nights Igaunijā un Kinopavasaris Lietuvā.

Filma Septiņas neveikla seksa reizes. Pirmā daļa vēsta par jaunu kinorežisori, kas mēģina uzņemt savu pirmo filmu, par scenārija pamatu izmantojot savu seksuālo pieredzi. Filmas galvenās lomas atveido gan pati režisore, gan Jaunā Rīgas teātra aktrise Inga Tropa. Filmā piedalās arī aktieri Jurijs Djakonovs, Toms Liepājnieks un Klāvs Mellis, Jaunā Rīgas teātra zvaigznes Baiba Broka un Gatis Gāga, Nacionālā teātra aktieris Jānis Vimba. Filma ir režisores diplomdarbs Latvijas Kultūras akadēmijas kinorežijas un producēšanas maģistra studiju programmā.

 

Informāciju sagatavoja:
Aija Lūse
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Kultūras akadēmija
E-pasts: aija.luse@lka.edu.lv
Tālr.: 67114807, 29107218

www.lka.edu.lv
twitter.com/LKAkademija
www.facebook.com/LKAkademija

 

 

12/11/2017