Arhīvs

“Lielais Kristaps” sāk biļešu iepriekšpārdošanu

Kinoteātrī “Splendid Palace” 31. oktobrī sākas biļešu iepriekšpārdošana uz Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” filmu seansiem, kas līdz ar vērienīgu pasākumu programmu notiks no 9. līdz 14. novembrim. Kinoteātros “Splendid Palace” un “Kino Bize” būs unikāla iespēja vienkopus redzēt labāko jauno Latvijas kino – gan Nacionālajai kino balvai nominētās filmas, gan arī piecpadsmit filmu pirmizrādes.

 

Lielais Kristaps ir nozīmīgākais Latvijas filmu nozares pasākums, kas šogad svin 40 gadus kopš tā dibināšanas un iesilda Latvijas 99 gadu dzimšanas dienas svinības. Kopš 2014. gada Lielais Kristaps atkal notiek katru gadu, jau otro gadu jaunākās Latvijas filmas vērtē starptautiska žūrija, un Lielā Kristapa balva ir kļuvusi par kvalitātes zīmogu. Šogad programmā iekļauti vairāk nekā 30 seansi, turklāt daudzos no tiem skatītāji varēs tikties ar filmu veidotājiem un piedalīties diskusijās par Latvijas kino aktuālām tēmām. Kopumā Lielais Kristaps izrādīs vairāk nekā piecdesmit filmu, tostarp īsfilmas un studentu filmas, ļaujot iepazīties ar krāšņu Latvijas kinoprofesionāļu jaunāko darbu plejādi. Kinomīļi varēs iegādāties biļetes gan uz Lielā Kristapa atklāšanas ceremoniju 9. novembrī, kur balva par mūža ieguldījumu tiks pasniegta leģendārajiem Latvijas animācijas pamatlicējiem Rozei Stiebrai un Ansim Bērziņam, gan arī uz svinīgo Lielā Kristapa balvu pasniegšanas ceremoniju 13. novembrī.

Lielā Kristapa programma šogad pārsteidz ar iespaidīgu pirmizrāžu apjomu – 15! Savu jaunāko filmu Ar putām uz lūpām (galvenajās lomās Ieva Puķe un Vilis Daudziņš) skatītāju vērtējumam nodos Berlīnes kinofestivāla laureāts Jānis Nords, piecas pirmizrādes notiks LTV īsfilmu konkursa Latvijas Kods ietvaros, ar slaveno latviešu izcelsmes operatoru Eduardu Tisē savā dokumentālajā darbā Meklējot Tisē iepazīstinās Dzintra Geka-Vaska, bet ieklausīties Ērika Ešenvalda radošajā pasaulē ļaus režisors Renārs Vimba filmā  Ziemeļu gaisma. Komponista dienasgrāmata.

Būtiska uzmanība Lielā Kristapa programmā pievērsta ģimenēm un bērniem – virkne filmu pēta ģimeniskās vērtības mūsdienu Latvijas sabiedrībā. Gan uz atklāšanas ceremoniju 9. novembrī, gan rīta seansiem nedēļas nogalē 11. un 12. novembrī kopā ar ģimenēm gaidīti arī mazie kinoskatītāji. Bērni, viņu vecāki un vecvecāki aicināti gan atkalredzēties ar Lielā Kristapa mūža balvas laureātu Rozes Stiebras un Anša Bērziņa radītajiem un skatītāju paaudžu iemīļotiem animācijas filmu varoņiem, gan doties vasaras brīvdienu piedzīvojumos režisora Vara Braslas filmā Vectēvs, kas bīstamāks par datoru, gan arī iepazīties ar aizraujošu fantāzijas pasauli, ko veidojuši jaunie Latvijas animācijas meistari.

13. novembrī kino interesentiem gan klātienē, gan Latvijas Televīzijas pārraidē būs iespēja piedzīvot Lielā Kristapa balvu pasniegšanas ceremoniju, kuru vadīs vairākkārtējs Spēlmaņu nakts laureāts, aktieris Egons Dombrovskis. Ceremonijā tiks godināti balvu saņēmēji un kopā ar skatītājiem atklātas Latvijas kino zemūdens straumes un bagātības.

Biļetes uz Lielā Kristapa filmu programmu pieejamas kinoteātra Splendid Palace kasēs no 31. oktobra. Īpašiem kino cienītājiem tiek piedāvātas īpašas Lielā Kristapa atlaides – pērkot 3 un vairāk biļetes, dažādās cenu kategorijās tās būs iespējams iegādāties lētāk. Tāpat kā ik gadus, atlaides būs pieejamas gan skolēniem, gan studentiem, gan senioriem, gan arī ģimenēm. Biļetes uz seansiem kinoteātrī Kino Bize iegādājamas iepriekšpārdošanā bezrindas.lv vai uz vietas kinoteātrī, norēķinoties skaidrā naudā.

Organizē: Latvijas Kinematogrāfistu savienība, Kultūras ministrija, Nacionālais kino centrs

Sadarbības partneri: Rīgas dome, Rīgas nami Splendid Palace, Latvijas Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvs, Kultūras akadēmija, Rīgas Kinomuzejs

Atbalsta: Tallink, Hannu Pro Avid, Latvijas Balzams, Pernod Ricard/Jameson, Valmiermuiža, Pure Chocolate, Muffins and More, Coffee Inn, Rozes bode, Kārums, Homo Ecos, Brain Games

Informē: Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, DELFI, Diena, Clear Channel, Kino Raksti

Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps
mājaslapa – ŠEIT.
Twitter konts – ŠEIT.
Facebook profils – ŠEIT.

Informācija:
Elīna Cire,
Lielais Kristaps preses sekretāre
elina.cire@inbox.lv
26578940

31.10.2017.

 

31/10/2017