Arhīvs

“Lielais Kristaps” piedāvā svētku programmu nedēļas nogalei

Nacionālā kino balva “Lielais Kristaps” nedēļas nogalē 10. un 11. novembrī, Lāčplēša dienā, aicina visus kinomīļotājus uz izcilu Latvijas filmu izlasi; no tām daudzas tapušas Latvijas simtgades programmas ietvaros un vēsta par mūsu nacionālajai identitātei būtiskām tēmām. Apmeklētāji varēs arī piedalīties radošajās darbnīcās, tikties ar filmu autoriem un noskatīties vairākas pirmizrādes.

Ģimenēm veltīta Lielā Kristapa programma gaidīs skatītājus gan 10., gan 11. novembrī.

Sestdien, 10. novembrī 10:00 Lielais Kristaps aicina uz skaņu radošo darbnīcu ar ritma meistaru Nilu Īli, lai, kopā muzicējot, atraisītu radošo fantāziju, uzdrošināšanos, uzticēšanos, ieklausīšanās prasmi, prieku un pozitīvas emocijas. Savukārt 11. novembrī no 10:00 radošajā darbnīcā bērni aicināti piedzīvot rītu kopā ar Brain Games galda spēlēm, iemēģinot savas prasmes un veiklību dažādās iztēli rosinošās spēlēs – slidināt pingvīnus un ķert zivis vienā no populārākajām galda spēlēm bērniem ICE COOL, būvējot pilsētas un stāstīt pasaku stāstus. Mazie skatītāji kopā ar vecākiem, vecvecākiem vai draugiem rīta seansos varēs noskatīties arī filmas Paradīze ‘89, Bille un Turpinājums.

10. novembrī visas dienas garumā iespējams skatīties Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps nominētās filmas – vēsturisko piedzīvojumu filmu Baltu ciltis. Eiropas pēdējie pagāni, tikko uz ekrāniem iznākušo Dāvja Sīmaņa filmu Tēvs Nakts – stāstu par rīdzinieka Žaņa Lipkes cilvēcīgo un drosmīgo rīcību Otrā pasaules kara laikā. Tāpat arī lietuviešu režisores Goedres Beinoriūtes starptautisku atzinību guvušo un sadarbībā ar Latvijas studiju Mistrus Media producēto filmu Elpa marmorā – sociālkritisku stāstu par mūsdienu sabiedrības vērtībām, par vientulību un ģimenes un bērna attiecību modeli, kā arī citas filmas.

Lāčplēša dienā, 11. novembrī, aicinām apmeklēt Ludmilas Ikeres dokumentālās filmas 100 gadi esības vējos pirmizrādi par 16 Latvijas vienaudžiem, viņu skarbo pieredzi 100 un vairāk dzīves gadu laikā, spēju pārvarēt grūtības, viņu atmiņu stāstiem, skatu uz šodienu un vēlējumiem Latvijas nākotnei. Tāpat varēs noskatīties arī sešas Latvijas koda filmas, tostarp Armanda Zača filmu Terapija par 30 gadus jauna vīrieša centieniem ieviest savā dzīvē radikālas pārmaiņas, Toma Upīša Sencis – veltījumu visiem bērniem, kas auguši bez viena no vecākiem, Lienes Laviņas-Kalnaellas Dabas liegums – Zilaiskalns par sabiedrības zinātkāres un kultūrvēstures mijiedarbību un citas.  Ārpuskonkursa pirmizrādi piedzīvos filma Spertāla kapričo – vēstījums par Arvīda Spertāla (1897-1961) dzīvi, devumu Latvijas kultūrā, augstajiem ideāliem mākslā, teātrī, kā arī vēsturiskajiem notikumiem, kas ietekmēja viņa dzīvi. Mazajā zālē 16.00 aicinām uz Rīgas dokumentālā kino skolas retrospektīvu ar pazīstamā kino kritiķa un teorētiķa, Lielā Kristapa Mūža balvas laureāta, Ābrama Kleckina komentāru un diskusiju.

Uz visiem Lielā Kristapa filmu seansiem un pasākumiem biļetes pieejamas kinoteātra Splendid Palace kasēs. Īpašiem kino cienītājiem piedāvājam atlaides –  pērkot 3 un vairāk biļetes, dažādās cenu kategorijās tās būs iespējams iegādāties lētāk. Tāpat kā ik gadus, atlaides būs pieejamas gan skolēniem, gan studentiem, gan senioriem, gan arī ģimenēm. Rīgas dokumentālā kino skolas retrospektīva 11. novembrī ir bez maksas.

Nacionālo kino balvu Lielais Kristaps rīko biedrība Latvijas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar Nacionālo Kino centru un LR Kultūras ministriju, atbalsta Rīgas dome. Sadarbības partneri – Rīgas nami, Hotel Bergs, Rūmenes muiža, Domenikss, Prestige Cuvee, Pure Chocholate, Entresol, Valmiermuiža.

Filmu seansi un pasākumi: http://www.lielaiskristaps.lv/  un http://www.splendidpalace.lv/

Lielā Kristapa videoklips: https://ej.uz/LielaisKristaps2018

 

9.11.2018.

 

 

09/11/2018