Arhīvs

„Lielais Kristaps” nedēļas nogalē

Nacionālais filmu festivāls „Lielais Kristaps” pamazām tuvojas noslēgumam – rīt, 6.oktobrī, Spaņu fabrikā norisināsies balvu pasniegšanas ceremonija, ko tiešraidē demonstrēs Latvijas Televīzija, bet svētdien kinoteātrī „Rīga”, sākot no plkst. 14:00, būs skatāmas godalgotās filmas.Sestdien kinoteātrī „Rīga” rīta pusē skatāmas animācijas filmas: Jāņa Cimermaņa „Trīs musketieri” un „Lielā Kristapa” klasika: Rozes Stiebras „Kā es braucu Ziemeļmeitas lūkoties” un „Kabata”, Arnolda Burovs „Bimini”, „Sapnis” un „Pēdējā lapa”, Jāņa Cimermaņa „Rezgalības I” un „Putnu būris”, kā arī Vladimira Leščova režisētā filma „Vectēva medus”. Seansā, kas sākas plkst. 16:00, – dokumentālās dilmas: Jura Podnieka „Veļ Sīzifs akmeni”, Daiņa Kļavas „Naivie” un Anda Miziša un Māra Maskalāna kopīgi veidotais „Jumta likums”. Turpinot dokumentālā kino parādi, plkst. 18:00 būs iespējams noskatīties pirms pāris gadiem tapušo un skandalozo Jura Poškus „Bet stunda nāk”. Programma turpināsies ar spēles īsfilmām – trijām filmām: Viestura Kairiša „Kāzām”, Anda Miziša „Klupienu” un Gata Šmita studiju darbu „Aģents iemīlas”, un noslēgsies ar vienu no visu laiku populārākajām latviešu mākslas filmām – Jāņa Streiča „Likteņdzirnām”, kur Agnese Zeltiņa, Artūrs Skrastiņš un Ivars Kalniņš izspēlē savu varoņu likteņus uz 90.gadu haosa fona.
Latviešu filmas tāpat skatāmas Zoodārzā (animācijas un dokumentālās filmas), Dabas muzejā (arī animācijas un dokumentālās filmas), kā arī tirdzniecības centra „Alfa” bērnu rotaļu laukumā „Annels”.
Rīgas Kinomuzejs turpina godināt aktrisi Viju Artmani, kura saņems „Kristapu” par mūža ieguldījumu kinomākslā. Sestdien iespējams noskatīties trīs filmas ar V. Artmanes piedalīšanos: „Tauriņdeja”, „Meistars” un „Vētra”. Bet animācijas cienītāji laipni aicināti uz Majoru kultūras namu, kur plkst. 20:00 sāksies animācijas programma ar Nila Skapāna plastilīna filmām un Rozes Stiebras darbiem.

05/10/2007