Arhīvs

“Lielais Kristaps” izsludina programmu

Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” nedēļa notiks no 6. līdz 12. oktobrim, no 23. septembra iespējams iegādāties arī biļetes uz festivāla filmu seansiem. Filmu un pasākumu programma veidota tā, lai skatītājs varētu gūt priekšstatu par pēdējā laikā tapušajām labākajām filmām un profesionālo darbu Latvijas filmu nozarē, redzēt filmas vislabākajā kvalitātē un uz lielā ekrāna, piedalīties to vērtēšanā, vienlaikus arī uzzināt par kino veidošanas procesu. Īpaša uzmanība šogad “Lielajā Kristapā” būs veltīta režisoram Jānim Streičam. LK augsa

 Festivāla pamatprogrammā tiks demonstrētas Lielā Kristapa labāko filmu kategorijās izvirzītās spēlfilmas, dokumentālās filmas un animācija īpašos seansos ar radošo grupu piedalīšanos.

Lielajā Kristapā gaidāmas arī vairākas filmu pirmizrādes: Dokumentālā filma Visu laiku snieg stāsta par ļoti gaidītās režisora Viestura Kairiša filmas Melānijas hronika tapšanu. Pirms filmas pirmizrādes notiks diskusija sadarbībā ar studiju Mistrus Media par okupācijas perioda atspoguļošanu Latvijas kino. Pirmo reizi uz lielā ekrāna tiks rādīta dokumentālā filma Kvanta kods par zinātnieku Vjačeslavu Kaščejevu un viņa pasauli. Šo seansu ievadīs diskusija par izglītību Latvijā, ko rīko Jura Podnieka studija sadarbībā ar Iespējamo misiju un Valsts Izglītības attīstības aģentūru.

Lielā Kristapa filmu programma skatītājiem piedāvā arī iespēju iepazīties ar mūsu tuvāko kaimiņu jaunākajām filmām — ārpus konkursa filmu programmā notiks divu pilnmetrāžas spēlfilmu pirmizrādes: Latvijas, Lietuvas un Igaunijas kopražojuma filmas Senekas diena (Studija Lokomotīve) un Latvijas un Lietuvas kopražojuma filmas Karaliskā maiņa (Film Angels Studio).

Lielā Kristapa filmu programma veidota, domājot par dažāda vecuma kino skatītājiem. Šogad īpaši spēcīgs ir studentu filmu konkurss — studentu filmas būs skatāmas vairākos seansos, tās ievadīs Kinoblogeru diskusijas. Festivāla nedēļas sestdienas rītā notiks Lielā Kristapa animācijas izlases seanss bērniem, savukārt ērtā laikā un par draudzīgām cenām paredzēti filmu seansi senioriem.

Godinot Latvijas kino meistara Jāņa Streiča jubileju, pēc Nacionālā Kino centra iniciatīvas restaurēta viena no režisora spēcīgākajām filmām (tā uzskata arī pats meistars) – Svešās kaislības (1983), kas pilnā krāšņumā latviešu valodā būs skatāma Lielā Kristapa atklāšanā 6. oktobrī. Festivāla programmā sadarbībā ar biedrību Kultivators pirmo reizi īpašajā seansā vājredzīgajiem, kurā uz ekrāna notiekošo darbību pavada balss komentārs, būs skatāma arī restaurēta Jāņa Streiča filma Mans draugs – nenopietns cilvēks (1975). Jānim Streičam šogad arī tiks pasniegta balva par mūža ieguldījumu kino mākslā.

Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps filmu seansi un noslēguma ceremonija norisinās kinoteātrī Splendid Palace; nominēto filmu izlase būs skatāma arī kinoteātrī Cinamon. Biļetes uz filmu seansiem var iegādāties minētajos kinoteātros.

Nacionālo kino balvu Lielais Kristaps rīko biedrība Latvijas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar Nacionālo Kino centru un LR Kultūras ministriju, atbalsta Rīgas dome un tirdzniecības parks Alfa.

Lielā Kristapa pamatprogramma – ŠEIT.

27/09/2016