Arhīvs

“Lielais Kristaps” izsludina filmu pieteikšanu

Latvijas Kinematogrāfistu savienība (LKS) 11. jūnijā izsludinājusi filmu pieteikšanu Latvijas Nacionālajam filmu festivālam „Lielais Kristaps”. Šogad atjaunota tradīcija prestižo nacionālo kino balvu piešķirt katru gadu, filmas jāpiesaka mēneša laikā.

lielais-kristaps-logo jpg

Līdz šī gada 10. jūlijam filmu veidotāji aicināti festivāla konkursam pieteikt savas filmas, kuru pirmizrādes notikušas ne agrāk par 2014. gada 1. janvāri un tās nav piedalījušās iepriekšējā gada festivāla konkursā. Festivāla nolikums un elektroniskā pieteikuma anketa atrodama “Lielais Kristaps” mājas lapā www.lielaiskristaps.lv.

Šogad konkursam pieteiktās filmas mēneša garumā – no 15. septembra līdz 15. oktobrim būs skatāmas “Lielais Kristaps” filmu forumā “Kino Citadele”. Savukārt, no 15. līdz 25. oktobrim latviešu filmas tiks izrādītas jau starptautiskā kontekstā – līdztekus Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) Eiropas filmu programmām, kad publikai un festivāla viesiem tiks demonstrēta jaunāko filmu izlase kinoteātrī “Splendid Palace”.

“Lielais Kristaps” balvu pasniegšanas ceremonija arī šogad notiks līdz ar Riga IFF noslēgumu – 25. oktobrī “Kino Citadele” lielajā, atjaunotajā auditorijā un tiks tiešraidē translēta LTV1.

LKS par festivāla māksliniecisko vadītāju šogad uzaicināja režisoru Aigaru Graubu: “Tas, ka festivāls turpmāk notiks katru gadu, ir vienlaikus gan izaicinājums, gan iespēja biežāk svinēt kopējus svētkus. Tas dos reālu skatu uz gada laikā paveikto, būs pierādījums tam, ka filmu nozare ir atgūst spēku. Daudzas mūsu filmas iegūst atzinību un balvas starptautiskajos filmu festivālos. Šī būs lieliska iespēja vienkopus redzēt un izvērtēt Latvijas jaunākās filmas kopējā programmā vairāk kā mēneša garumā. Mums, filmu autoriem tas ir brīdis, kad redzēt savu darbu kontekstā ar kolēģu veikumu, bet skatītājam – iepazīties ar filmām un to veidotājiem.”

Kā konkursu, tā arī balvu pasniegšanas ceremoniju LKS organizē sadarbībā ar Rīgas Starptautisko kino festivālu un Nacionālo Kino centru. Projektu atbalsta Kultūras Ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.

Jaunākās aktualitātes par festivālu – www.lielaiskristaps.lv un facebook.com/LielaisKristaps

Vairāk informācijas:

Marta Romanova,
Nacionālā filmu festivāla “Lielais Kristaps 2015” koordinatore
Tālrunis: 371 26475178
E-pasts: marta.rova@gmail.com, lielaiskristaps.lv@gmail.com

12/06/2015