Arhīvs

“Lielais Kristaps” aicina uz preses konferenci

Latvijas Kinematogrāfistu savienība aicina uz Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” nominantu paziņošanu ceturtdien, 3. oktobrī plkst. 11:00 “Cafe Film Noir” (kinoteātrī “Splendid Palace”).

 

Preses konferencē piedalīsies:
Nauris Puntulis, LR kultūras ministrs,
Dita Rietuma, Nacionālā kino centra vadītāja,
Ieva Romanova, Latvijas Kinematogrāfistu savienības priekšsēdētāja.

Preses konferencē tiks paziņoti šāgada Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps nominanti sešās filmu kategorijās (Labākā pilnmetrāžas spēlfilma, Labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma, Labākā īsmetrāžas filma, Labākā animācijas filma, Labākā TV filma vai seriāls, Labākā debijas filma) un 17 kinoprofesijās; nominantu sarakstu izveidojusi atlases komisija, kurā strādāja septiņi profesionālo organizāciju izvirzīti nozares profesionāļi.

Preses konferencē tiks izziņoti arī galvenie Lielā Kristapa notikumi un nosauks personību, kas šogad saņems balvu par mūža ieguldījumu kinomākslā.

Nozīmīgākais Latvijas filmu nozares pasākums, Nacionālā kino balva Lielais Kristaps, tiks pasniegta īsi pirms Latvijas Neatkarības dienas svinībām – no 7.-12. novembrim kinoteātrī Splendid Palace nepilnas nedēļas laikā būs iespēja vienkopus noskatīties balvai nominētās filmas, jaunu filmu pirmizrādes, studentu filmas, bērnu filmas un tikties ar filmu autoriem. Pagājušā gada Lielais Kristaps aizritēja Latvijas simtgades zīmē, bet šogad dominē Latvijā producēto filmu un kopražojumu nozīmīgie panākumi lielākajos starptautiskajos filmu festivālos. Tas nozīmē, ka pēdējo gadu laikā Latvijas kino ir ne tikai atguvis Latvijas skatītāju uzticību, bet ir arī konkurētspējīgs ārvalstīs.

Pasākumu kulminācija – svinīgā balvu pasniegšanas ceremonija notiks 12. novembrī kinoteātrī Splendid Palace, kur pasniegs balvas labākajām filmām un filmu ražošanā iesaistītajiem profesionāļiem, arī balvu par mūža ieguldījumu filmu mākslā, žūrijas speciālbalvas un citas īpašās balvas. Skatītājiem būs iespēja ceremoniju vērot klātienē, iegādājoties biļetes, vai Latvijas televīzijas tiešraidē. Kino balvas laureātus noteiks starptautiska žūrija, kas darbosies Lielā Kristapa laikā. Atsevišķā konkursā tiks noteikta arī labākā studentu filma.

Lielais Kristaps ir nozīmīgākais Latvijas filmu nozares pasākums, kas dod iespēju vienkopus redzēt un profesionāli izvērtēt Latvijas labākās filmas, godinot Latvijas kino tradīcijas. 2016. gadā Lielais Kristaps ieguva Nacionālās balvas statusu, šogad balvas tiks pasniegtas 31. reizi.

Nacionālo kino balvu Lielais Kristaps rīko biedrība Latvijas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar Nacionālo kino centru un LR Kultūras ministriju, atbalsta Rīgas dome.
Vairāk informācijas – lielaiskristaps.lv

30.09.2019.

30/09/2019