Arhīvs

“Lielais Kristaps” aicina uz preses konferenci

Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” rīkotāji, Latvijas Kinematogrāfistu savienība, 4. oktobrī aicina uz preses konferenci, kurā tiks publiskots balvām nominēto filmu un profesionāļu saraksts, izziņots starptautiskās žūrijas sastāvs un “Lielā Kristapa” galvenie notikumi, tostarp balva par mūža ieguldījumu kinomākslā, un preses konferencē tiks paziņots, kurš leģendārs meistars to saņems šogad.

 

Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” preses konference notiks trešdien, 4. oktobrī, plkst. 11:00 kinoteātra Splendid Palace pagrabstāvā, Cafe Film Noir (Elizabetes iela 61).

Dalībnieki:
Dace Melbārde, LR Kultūras ministre;
Dita Rietuma, Nacionālā kino centra vadītāja;
Ieva Romanova, Latvijas Kinematogrāfistu savienības priekšsēdētāja;
Kristīne Matīsa, Lielā Kristapa ekspertu komisijas pārstāve;
Ilona Bičevska, Lielā Kristapa ekspertu komisijas pārstāve.

Preses konferences tēmas:
* Nacionālajai kino balvai nominēto filmu un profesionāļu saraksts sešās filmu kategorijās un 17 kinoprofesiju kategorijās;
* Lielā Kristapa starptautiskā žūrija;
* galvenie Lielā Kristapa notikumi;
* balva par mūža ieguldījumu kinomākslā – kam šogad?

Lielais Kristaps ir nozīmīgākais Latvijas filmu nozares pasākums, kas dod iespēju vienkopus redzēt un profesionāli izvērtēt Latvijas jaunākās filmas, kā arī godināt Latvijas kino tradīcijas. Kopš 2014. gada Lielais Kristaps atkal notiek katru gadu, 2016. gadā tas ieguvis Nacionālās balvas statusu, šogad balvas tiks pasniegtas 29. reizi, bet kopš Lielā Kristapa balvas dibināšanas (1977) aprit tieši 40 gadi. Lielā Kristapa filmu programmas izrādīšana un ar to saistītie pasākumi notiks 9. – 15. novembrī kinoteātrī Splendid Palace. Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 13. novembrī, tā tiks translēta Latvijas televīzijā.

Nacionālo kino balvu Lielais Kristaps rīko biedrība Latvijas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar Nacionālo kino centru un LR Kultūras ministriju, atbalsta Rīgas dome.

Preses konferencē cienās Pure Chocolate un Muffins and More!

Lūgums līdz 2. oktobrim pieteikties Elīnai Cirei,
Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps preses sekretārei:
elina.cire@inbox.lv, t. 26578940

27.09.2017.

27/09/2017