Arhīvs

“Lielais Kristaps” aicina uz Holivudas latvietes Rutanjas Aldas autorvakaru

Visi Holivudas kino cienītāji laipni gaidīti 9. novembrī plkst. 17:30 Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” ietvaros uz tikšanos ar šā gada starptautiskās žūrijas pārstāvi – latviešu izcelsmes Holivudas aktrisi Rutanju Aldu (Rutanya Alda). Par dzīvi, lomām un kino ar aktrisi sarunāsies kinokritiķe Dita Rietuma, sarunā tiks izmantoti fragmenti no filmām ar aktrises piedalīšanos. Saruna notiks kinoteātrī “Splendid Palace” telpā “Cafe Film Noir”, ieeja pasākumā – bez maksas.

 

Rutanja Alda (dzimusi kā Rutanja Skrastiņa 1942. gadā Rīgā) vairāk nekā 50 gadus darbojas kino, televīzijā un teātrī. Savas karjeras laikā nospēlējusi apmēram 100 lomu, no kurām atzinību izpelnījusies tieši ar otrā plāna lomām, spēlējot mātes, mājsaimnieces, prostitūtas, tiesneses un medmāsas.

Rutanjas Aldas varoņu portretējumi ir ļoti smalki un niansēti, vienlaikus aktrise vienmēr pievērsusi uzmanību tam, lai viņas tēli nekonkurē ar pirmo plānu, bet gan to atbalsta. Starp viņas pazīstamākajām kinolomām ir Andžela filmā Briežu mednieks / The Deer Hunter (1978), kas ieguvusi ASV Kinoakadēmijas balvu Oskars, un Kerola Anna režisora Frenka Perija filmā Mīļā māmiņa / Mommie Dearest (1981), emocionāli sarežģītajā stāstā par ekrāna karalienes Džoanas Kroufordas (lomā Feja Daneveja) attiecībām ar meitu Kristīnu. Par šīs filmas tapšanas aizkulisēm aktrise uzrakstījusi plašu ievērību guvušo grāmatu Mīļās māmiņas dienasgrāmata / The Mommie Dearest Diary (2015).

Savā aktrises karjeras laikā Rutanja Alda strādājusi ar daudziem pasaulē pazīstamiem režisoriem – Maiklu Čimono, Semu Pekinpā, Braienu de Palmu, Džordžu Romero, spēlējusi kopā ar ekrāna un skatuves zvaigznēm – Robertu de Niro, Merilu Strīpu, Alu Pačīno, Šonu Pennu un citiem.

Nacionālo kino balvu Lielais Kristaps rīko biedrība Latvijas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar Nacionālo kino centru un LR Kultūras ministriju, atbalsta Rīgas dome. Sadarbības partneri – Rīgas nami, Hotel Bergs, Rūmenes muiža, Domenikss, Prestige Cuvee, Pure Chocolate, Entresol, Valmiermuiža. Informācija par Lielā Kristapa seansiem un biļetēm – www.lielaiskristaps.lv un www.splendidpalace.lv

Pielikumā: publicitātes foto.

 

Papildu informācija:
Signe Valtiņa,
Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps
komunikācijas vadītāja,

signe.valtina@gmail.com
371 29735732
www.lielaiskristaps.lv

5.11.2018.

05/11/2018