Arhīvs

„Lielais Kristaps” aicina uz diskusijām ar filmu režisoriem

Nacionālā filmu festivāla “Lielais Kristaps” programmā 30. septembrī un 1. oktobrī – tikšanās ar dokumentālo filmu režisorēm Ievu Ozoliņu (“Mans tēvs baņķieris”) un Dzintru Geku (“Dieva putniņi”).

Šodien 18:15 k/t “Kino Citadele” kafejnīcā “Casa Blanca”, pēc filmu programmas “Mans tēvs baņķieris un dokumentālās īsfilmas VI” notiks skatītāju tikšanās un diskusija ar filmas „Mans tēvs baņķieris” režisori Ievu Ozoliņu. Diskusiju vadīs publicists Toms Treibergs.

Uz pasākumu aicināti gan seansa apmeklētāji, gan citi interesenti, ieeja tajā ir bez maksas. Biļete uz seansu, kura sākums ir 16:10, iegādājama kinoteātra kasē. Filma ir autobiogrāfisks dokumentāls detektīvstāsts, kurā režisore seko notikumiem 20. gadsimta 90. gados, kad viņas tēvs – bankrotējušas bankas prezidents – pazūd bez vēsts. Viņš ir Interpola meklēšanā jau sešpadsmit gadus, līdz kamēr pienāk ziņa, ka kāds vīrietis ar meklējamā vīrieša personas datiem ir pieteicies Malaizijas psihiatriskajā klīnikā. Šī ir filma par cilvēku, kurš pazaudē sevi pārmaiņu laikā. Vēl filmu programmā tiks demonstrēta režisora Vadima Dumesa filma “Dirty Business”, kas seko Izraēlas un Palestīnas tradicionālajai ogļrūpniecībai un sarežģītajām ekonomiskajām attiecībām starp abām pusēm. Savukārt režisores Unas Celmas filma “Īsā diena” ataino kāda parasta Latvijas pansionāta iemītnieku gaitas – viņi ir iecerējuši slepenu plānu…

Savukārt rīt, 1.oktobrī, turpat – k/t „Kino Citadele” kafejnīcā „Casa Blanca” pl.17:20 pēc dokumentālās filmas „Dieva putniņi” seansa notiks skatītāju tikšanās un diskusija ar tās režisori Dzintru Geku. Šī ir trešā vispopulārākā filma festivāla „Lielais Kristaps” apmeklētāju vidū. Filma stāsta par II pasaules kara beigām, kad kļuva skaidrs, ka Latviju atkal ieņems padomju armija, tāpēc apmēram 150 000 iedzīvotāju devās bēgļu gaitās uz Vāciju. Šajā laikā latvieši savu dzīves telpu centās iekārtot tāpat kā dzimtenē, veidojot Mazo Latviju. Izceļojot uz ASV, Kanādu, Austrāliju, Mazās Latvijas pieredze glāba no asimilācijas. Tomēr, kad Latvija atkal kļuva brīva, daudzi vairs nevarēja atgriezties. Filmā parādīti 1944.gadā uz Vāciju izceļojušo ģimeņu likteņi. Seansa sākums: 15:30.

 

30.09.2015.

30/09/2015