Arhīvs

Liela skatītāju interese par Baltijas filmu dienām Rīgā

Ar skatītājiem pilnu Lielo zāli kinoteātrī “Splendid Palace” Rīgā atklātas otrās Baltijas filmu dienas, katru filmu apmeklēja vairāk nekā 400 skatītāju. Lietuvas un Igaunijas filmu seansi notiks arī piektdienas, 24. augusta vakarā no pulksten 18:00, ieeja bez maksas.

Baltijas filmu dienu pirmo vakaru Rīgā atklāja lietuviešu režisora Raimunda Banioņa filma Bērni no viesnīcas “Amerika” (1990). Lietuviešu klasika ir stāsts par cīņu par personīgo brīvību Kauņas pavasara notikumu fonā pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados. “Filma ir stāsts par personīgo brīvību, par iespēju klausīties jebkādu mūziku, ģērbties, kā gribas, un nēsāt tik garus matus, kā pašam patīk,” filmas popularitātes fenomenu 30 gadus pēc tās radīšanas skaidroja režisors Banionis.

Pasākumu turpināja igauņu režisores Terjes Toomistu dokumentālā filma Padomju hipiji. Filmas producente Līsa Lepika pēc seansa publikai saviļņoti atzina, ka šī ir skaistākā kinozāle, kurā filma izrādīta.

Šovakar Baltijas filmu dienas turpināsies plkst. 18:00 ar lietuviešu režisoru Rolanda Buoža un Roka Daruļa dokumentālo filmu Rūta par starptautiski pazīstamo lietuviešu peldētāju Rūtu Meilutīti, bet plkst. 20:00 – igauņu režisoru Andresa Maimika un Katrīnas Maimikas traģikomēdija, spēlfilma Vīrs, kurš izskatās pēc manis. Vairāk par filmām var izlasīt ŠEIT.

Ieeja uz visiem seansiem bez maksas, pirms seansa kinoteātra Splendid Palace kasē jāizņem brīvbiļete (informācija un filmu treileri kinoteātra mājaslapā ŠEIT).

Šonedēļ Baltijas filmu dienas, ko “Baltijas ceļa laikā” organizē  trīs Baltijas valstu kino centri, notiek arī Viļņā un Tallinā, kur tās atklāja latviešu režisores Madaras Dišleres filma “Paradīze ‘89” (2018), un ziņas no kaimiņu sarīkojumiem vēsta, ka emocionālākie skatītāji filmu par četru meiteņu vasaru Baltijas ceļa zīmē skatījušies asarām acīs. Skatītājiem pilnā zālē savu filmu Četri balti krekli (1967) rādīja arī Rolands Kalniņš, kurš arī pats bija Viļņā un atbildēja uz publikas jautājumiem. Lietuvā Baltijas filmu dienas izvērstas gandrīz nedēļas garumā, līdz šim notikušos sešus seansus apmeklējuši jau apmēram 1200 skatītāji.

 

Vairāk informācijas:
Zane Peneze,
NKC programmas Latvijas filmas Latvijas simtgadei kuratore
22022387, 67358867,
zane.peneze@nkc.gov.lv

24.08.2018.

 

24/08/2018