Arhīvs

“Lielā Kristapa” nedēļas nogalē – īpaši bērnu rīti

Nacionālā kino balva “Lielais Kristaps” no 9. līdz 14. novembrim kinoteātros “Splendid Palace” un “Kino Bize” piedāvā noskatīties labāko jauno Latvijas kino! Nedēļas nogalē – 11. un 12. novembrī – mazajiem skatītājiem sarūpētas īpašas radošās darbnīcas un kino seansi. Sestdien un svētdien filmu seansi sāksies plkst. 11:30, bet bērni kopā ar vecākiem un vecvecākiem būs mīļi gaidīti jau no plkst. 10:00, lai vingrinātu iztēli dažādās aizraujošās aktivitātēs kopā ar “homo ecos:” un “Brain Games”.

 

 

Lielā Kristapa BĒRNU RĪTI

Sestdien, Lāčplēša dienā, 11. novembrī

No plkst. 10:00 homo ecos: radošā darbnīca (Splendid Palace vestibilā)
Biedrība homo ecos: bērnu rīta apmeklētājiem piedāvās upcycling darbnīcas. Pašiem mazākajiem būs iespēja līmēt, zīmēt un aplicēt kolāžas, izmantojot dažādus otrreiz izmantojamus materiālus (žurnāli, papīrs, auduma atgriezumi, kartons, bundžas). Katrs varēs izveidot arī glezniņu ar jautro animācijas filmas varoni – dziedošo Hugo. Lielākie bērni kopā ar homo ecos: no T-krekla izgatavos sev somu, ko, izmantojot trafaretus, varēs rotāt ar uzkrāsotu Lielā Kristapa logo.

Plkst. 11:30 animācijas filmu seanss (Splendid Palace Lielā zāle)
Bērni aicināti iepazīties ar Latvijas animācijas meistaru fantāzijas pasauli. Seansā pirmizrādi piedzīvos starptautisku atzinību guvušā režisora Ēvalda Lāča jaunā lelļu filmiņa Kurmis un bullis (studija Animācijas Brigāde), tāpat būs iespējams piepildīt sapņus filmu studijas RIJA filmā Dziedošais Hugo un viņa neticamie piedzīvojumi (režisors Reinis Kalnaellis); filmas veidošanā piedalījušies pazīstamās grupas Prāta vētra dalībnieki – Kaspars Roga ir scenārija autors, bet vienu no lomām ieskaņojis Renārs Kaupers. Stāstu par pavisam neparastu omīti ierasti rotaļīgā manierē pavēstīs režisors Nils Skapāns filmā Mūsu ome rullē, bet ar Jaunā Rīgas teātra aktieru ierunātajiem varoņiem varēs sadraudzēties režisora Edmunda Jansona un mākslinieka Reiņa Pētersona krāšņajā animācijā Bize un Neguļa. Un vai esat bijuši tuksnesī un bēguši no briesmoņa? Ja nē – drosmīgā ceļojumā jūs aizvedīs režisora Ginta Zilbaloža filma Oāze.

Svētdien, 12. novembrī

No plkst. 10:00 Brain Games radošā darbnīca (Splendid Palace vestibils)
Bērni aicināti piedzīvot priecīgu rītu Brain Games galda spēļu pasaulē. Ikviens varēs iemēģināt savas prasmes un veiklību pingvīnu slidināšanā pa skolu un zivju ķeršanā šī gada labākajā galda spēlē bērniem ICE COOL! Būs arī iespēja būvēt pilsētas (lielo Jengas torni), skaitīt kopā ar lācēniem, doties darba gaitās ar skudriņām un stāstīt pasaku stāstus.

Plkst. 11:30 spēlfilma Vectēvs, kas bīstamāks par datoru (Splendid Palace Lielā zāle)
Stāsts par vectēvu un viņa mazdēlu Oskaru šogad saņēmis veselas sešas Lielā Kristapa nominācijas. Pirms seansa ar skatītājiem tiksies filmas autori, tostarp leģendārais kino režisors Varis Brasla, kurš uzņēmis arī skatītāju iemīļotās filmas Ūdensbumba resnajam runcim (2004), Ziemassvētku jampadracis (1993) un Emīla nedarbi (1985). Skatītāji uzzinās noslēpumus par filmu uzņemšanas aizkulisēm un noskaidros, kā mūsdienu bērni skatās kino.

Biļetes uz Lielā Kristapa BĒRNU RĪTIEM, kā arī pārējo filmu programmu pieejamas kinoteātra Splendid Palace kasēs (www.splendidpalace.lv), gan bērniem, gan skolēniem, gan studentiem, gan senioriem, gan arī ģimenēm paredzētas īpašas biļešu cenu atlaides.

Informācija:
www.lielaiskristaps.lv
https://twitter.com/lielaiskristaps
https://lv-lv.facebook.com/LielaisKristaps

Organizē: Latvijas Kinematogrāfistu savienība, Kultūras ministrija, Nacionālais kino centrs
Sadarbības partneri: Rīgas dome, Rīgas nami Splendid Palace, Latvijas Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvs, Latvijas Kultūras akadēmija, Rīgas Kinomuzejs
Atbalsta: Tallink, Hannu Pro Avid, Latvijas Balzams, Pernod Ricard/Jameson, Valmiermuiža, Pure Chocolate, Muffins and More, Coffee Inn, Rozes bode, Kārums, Homo Ecos, Brain Games
Informē: Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, DELFI, Diena, Clear Channel, Kino Raksti

6.11.2017.

07/11/2017