Arhīvs

“Lielā Kristapa” īpašie notikumi

Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” festivāla nedēļā notiek īpaši organizētas diskusijas un tikšanās ar filmu veidotājiem, radot pievienoto vērtību katram filmu seansam.

IMG_6585 

Lielais Kristaps ir senākais un nozīmīgākais Latvijas filmu nozares pasākums, kas pulcē nozares profesionāļus un skatītājus. Tradicionāli Lielā Kristapa nedēļā pirms balvu pasniegšanas ceremonijas (6.-12. oktobris) skatītājiem ir iespēja noskatīties balvām nominēto filmu programmu, studentu filmu konkursa programmu, kā arī panorāmas programmu, kas sniedz pilnīgu ieskatu šī brīža Latvijas kino aktualitātēs.

Īpašos seansos kinoteātrī Splendid Palace pirms filmu demonstrēšanas būs iespējams piedalīties diskusijās ar filmu režisoriem un radošajām grupām.

Filmas Es esmu šeit seansā saruna ar filmas producenti Aiju Bērziņu un aktieri Andžeju Jāni Lilientālu par filmas veiksmes stāstu notiks 8. oktobrī, to vadīs Kristīne Želve. 9. oktobrī 16.00 Eiropas pirmās mākslas kino dienas ietvaros filmas Ausma seansu ievadīs kinokritiķes Dairas Āboliņas vadīta diskusija “Nacionālā kino potenciāls pasaulē”. Kā ziņots, režisores Lailas Pakalniņas filma iekļauta Eiropas Kinoakadēmijas 50 labāko pilnmetrāžas spēlfilmu sarakstā, Ausma ir arī Latvijas pieteikums Oskara balvai kategorijā Labākā ārzemju filma. Nacionālā Lielā Kristapa balvai filma Ausma nominēta 12 kategorijās.

Tajā pašā dienā 21.00 žanra kino cienītājiem pirms filmas “M.O.Ž.” seansa notiks Viktora Freiberga vadītā diskusija “Katram savs cilvēks oranžā vestē”, kurā piedalīsies režisors Aiks Karapetjans un literatūrzinātniece Bārbala Simsone. Filma M.O.Ž. ir otrā pilnmetrāžas šausmu spēlfilma Latvijas kino vēsturē, diskusijā tiks aplūkoti jautājumi, vai šausmu kino tikai biedē, vai tam ir dziļāka nozīme, un kā atšķirt šausmu kino no primitīvām iebiedēšanas filmām. Filma nominēta Lielā Kristapa balvai 3 kategorijās.

Pirmdien, 10. oktobrī 18.30 pirms filmas Pelnu sanatorija notiks Ivara Ījaba vadītā diskusija “Vēsture uz ekrāna: īstenība un fikcija”, kurā piedalīsies Viktors Freibergs, Pauls Bankovskis, Roberts Vinovskis, Kristīne Jurjāne.

Otrdien, 11. oktobrī 18.30 pirms Jura Podnieka studijas producētās dokumentālās filmas Kvanta kods sadarbībā ar Iespējamo misiju un Latvijas Izglītības un attīstības aģentūru notiks diskusija “Izglītība Latvijā”, klātienē būs sastopams arī filmas galvenais varonis fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs.

Savukārt dokumentālās filmas Musica Serena. Komponists Pēteris Vasks, Jānis. Elza. Mīlas grāmata, Īvāns, Rīgas kungi, Degošais ievadīs sarunas ar filmu radošajām grupām — šī ir iespēja skatītājiem ne tikai noskatīties uz lielā ekrāna pēdējā laikā uzņemtās labākās dokumentālās filmas, bet uzzināt par filmu veidošanas procesu.

Diskusijas būs arī pirms studentu filmu seansiem, kad trīs vakarus: piektdien, sestdien un pirmdien Café Film Noir par nominētajām filmām spriedīs filmu režisori un radošās grupas, Pēteris Krilovs un citi; diskusijas vadīs Kinoblogeri.

Nacionālās balvas Lielais Kristaps noslēguma dienā 12. oktobrī 14.00 diskusiju, kurā piedalīsies Lielā Kristapa starptautiskās žūrijas dalībnieki, vadīs Viktors Freibergs, tās nosaukums — “Latvijas kino šodien”. Tiesa, sarunā žūrija vēl nedrīkstēs atklāt Lielā Kristapa laureātus — tie tiks nosaukti noslēguma ceremonijā, kas notiks 18.30 kinoteātrī Splendid Palace (ceremonijas tiešraide – LTV programmā).

Nacionālo kino balvu Lielais Kristaps rīko biedrība Latvijas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar Nacionālo kino centru un LR Kultūras ministriju, atbalsta Rīgas dome un tirdzniecības parks Alfa.

Festivāla programma un biļetes – ŠEIT.

Festivāla video – ŠEIT.

Marta Bite,
producente,
www.lielaiskristaps.lv
https://www.facebook.com/LielaisKristaps

7.10.2016.

07/10/2016