Arhīvs

Lībekā notiks 58. Ziemeļvalstu filmu dienas

No 2. līdz 6. novembrim Lībekā, Vācijā, notiks 58. Ziemeļvalstu filmu dienas, kas vēl arvien ir vienīgais kino festivāls Vācijā un visā Eiropā, kas programmā iekļauj tikai filmas no Eiropas Ziemeļu un Ziemeļaustrumu reģioniem – Baltijas valstīm, Ziemeļvācijas un Dānijas, Norvēģijas, Somijas, Zviedrijas un Islandes.

 

Ziemeļvalstu filmu dienas ir pirmais festivāls, kas Baltijas filmas pieteica kā neatkarīgu valstu darbus. Filmas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tradicionāli ik gadu tiek iekļautas Lībekas festivāla programmā, un arī šis gads nav izņēmums. 2016. gadā Latviju Ziemeļvalstu filmu dienās pārstāvēs Renāra Vimbas spēlfilma “Es esmu šeit“, kas Pasaules pirmizrādi gada sākumā piedzīvoja Berlinālē, Vladimira Leščova animācijas filma “Gaidot Jauno gadu“, kas šajā rudenī apceļo nozīmīgākos animācijas filmu festivālus, Lailas Pakalniņas dokumentālā īsfilma “Rumba“, kas pavisam nesen ieguva galveno balvu pašmāju festivāla “2ANNAS” īsmetrāžas filmu skatē, kā arī Vitālija Manska dokumentālā filma “Radinieki“, kas Latvijas kinoteātru repertuārā skatāma no 28. oktobra.

Jau kopš 1991. gada Baltijas žūrija piešķir balvu kādai no festivāla programmā iekļautajām ziemeļvalstu filmām. Pagājušajā gadā mākslinieka Egila Medņa veidoto balvu – stikla smilšu pulksteni – saņēma Islandes filma “Auni”. Arī šogad žūrijai būs uzdevums izvēlēties izteiksmīgāko filmu no piedāvātās programmas, kurā pārstāvēta Dānija, Zviedrija, Norvēģija, Somija un Islande. Latviju Baltijas žūrijā pārstāvēs Nacionālā Kino centra starptautisko festivālu koordinatore Agnese Zapāne.

31.10.2016