Arhīvs

Leļļu filmas apceļo Latviju

Filmu studijā „Animācijas Brigāde” 2016. gada februārī un martā turpina notikt radošās leļļu animācijas darbnīcas “Leļļu kino noslēpumi”, bet pa visu Latviju ceļo jaunāko leļļu filmu programma “AB Ceļojums”.

 

Leļļu filmu studija Animācijas Brigāde jau regulāri ar panākumiem organizē radošās leļļu animācijas darbnīcas un kino lektorijus bērniem Latvijā. Svinot leļļu kino piecdesmitgadi Latvijā, studijas Animācijas Brigāde telpās Rīgā, Šmerlī, notika un turpina notikt radošās leļļu animācijas darbnīcas Leļļu kino noslēpumi. Šajās bezmaksas darbnīcās studijas profesionāļu vadībā bērni var gan skatīties filmas, gan piedzīvot filmu veidošanas procesu, arī iepazīt leļļu kino vēsturi. Līdz šim lielisko iespēju izmantojuši vismaz 425 dalībnieki, milzīgā pieteikumu skaita dēļ tika organizētas papildnodarbības.

Paralēli šobrīd visu Latviju apceļo jaunāko leļļu filmu programma “AB Ceļojums”, kuru arī bez maksas varēs noskatīties vismaz 700 skatītāji. Ar šo programmu studijas režisori viesojas speciālajās internātskolās un dienas centros Rīgā, Stopiņos, Ogrē, Siguldā, Iecavā, Baldonē, Koknesē, Carnikavā, Mālpilī un Cesvainē. Programmā iekļautas sešas leļļu filmas – divas tapušas pēc mākslinieces Margaritas Stārastes stāstiem un zīmējumiem (Kraukšķītis un Sārtulis, režisore Dace Rīdūze), divas stāsta par Avārijas Brigādes vīru jaunākajiem piedzīvojumiem, glābjot Eiropu (Vāsa un Korrida, režisors Jānis Cimermanis), programmā iekļauta arī pasaules festivālos daudz apbalvotā Ēvalda Lāča filma Eži un lielpilsēta un Māra Brinkmaņa filma Meža sargi.

Studija Animācijas Brigāde saka lielu paldies visiem, visiem mūsu mazajiem un lielajiem skatītājiem par atsaucību, sirsnīgo sagaidīšanu un gaišo prieku!

Projektus finansiāli atbalsta Nacionālais Kinocentrs.

Vairāk informācijas:
Dace Rīdūze,
filmu režisore un projektu vadītāja,
studija „Animācijas Brigāde”
dace.riduze@inbox.lv
29417537

11.03.2016.

11/03/2016