Arhīvs

Lekcija “Bruno Dimons – nežēlīgais cilvēcības rakurss”

4.martā plkst.18:00 Kinomuzejā ar lekciju Bruno Dimons – nežēlīgais cilvēcības rakurss uzstāsies Dmitrijs Rancevs.

4. martā plkst. 18:00 Kinomuzejā ar lekciju Bruno Dimons – nežēlīgais cilvēcības rakurss uzstāsies Dmitrijs Rancevs – viens no ievērojamākajiem krieviski rakstošajiem kinokritiķiem un kino ekspertiem Latvijā.
Savukārt Bruno Dimons ir viens no šobrīd interesantākajiem franču kino režisoriem, kura filmas, līdzās Fransuā Ozona, Katrīnas Breijā, Leo Karaksa darbiem kino kritiķi dēvē par jauno franču ekstrēmismu.

Kino kritiķis Dmitrijs Rancevs intervijā žurnālam Kino raksti stāsta:
Es rakstu krieviski, bet Latvijā krievu valodā neiznāk neviens nopietns žurnāls par kino, mākslu vai kultūru vispār, ir tikai glancētie žurnāli, kuru redaktori man parasti lūdz rakstīt vienkāršāk, nolaižoties līdz dumja lasītāja līmenim …
Žurnāliste Kristīne Matīsa: Ahā, tas ir brīnišķais piemērs no Vadima Agapova priekšvārda tavai grāmatai – redaktors paziņo, ka viņa lasītāji tādu Džoniju Depu nepazīst…
Dmitrijs Rancevs: Jā, tā viņi teica deviņdesmitajos gados, tagad nepazīst Bruno Dimonu vai vēl kādu. Lai cik es šobrīd būtu pārņemts, teiksim, ar Bruno Dimona filmām, es nevaru šādu rakstu pārdot nevienam krievu žurnālam, un nepalīdz pat kaudze balvu, ko Dimons ir visādās Kannās saņēmis. Toties man mierīgi ļautu rakstīt par Džesiku Simpsoni – ir tāda popsīga blondīne, par kuru esmu dzirdējis, bet nekad neesmu redzējis, jo mēs ar tevi tādas filmas neskatāmies.

Dmitrijs Rancevs jau vairāk nekā desmit gadus regulāri publicējas Latvijas periodikā un interneta izdevumos, arī filmu nozares izdevumos Krievijā. Viņš vairākus gadus strādājis kinoforuma Arsenāls filmu atlases komisijā (2000, 2002, 2006), Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps (2007) un Ziemeļvalstu filmu dienu (2005) žūrijā, sešus gadus (1996-2002) vadījis raidījumu par kino Seanss Latvijas Radio programmā Doma laukums.
 
Tikko grāmatnīcās nonākusi Dmitrija Ranceva grāmata Kinotācijas, kurā apkopoti analītiski raksti, recenzijas un intervijas par Latvijas, Eiropas un pasaules kino procesiem.
 
Lekcijā Bruno Dimons – nežēlīgais cilvēcības rakurss Dmitrijs Rancevs analizēs, vai šis kino režisors, kurš līdz šim uzņēmis četras filmas (piekto filmu režisors plāno prezentēt Kannu kinofestivālā maija mēnesī), tai skaitā šedevrus Cilvēcība (1999) un Flandrija (2006) un Latvijas kino skatītājam pazīstams no kinofestivāla Arsenāls skatēm, vairāk ir kino provokators vai režisors – analizētājs. Vai viņa kino būtu jāvērtē kā pornoreālisma filosofiskais iemiesojums vai morālo klišeju atkailinājums? Un kāda ir skatītāja vieta šādā 21. gadsimta kinomākslā?
 
Lekcija notiek krievu valodā.
 
Pirms lekcijas apgāds Mansards piedāvā iegādāties Dmitrija Ranceva grāmatu Kinotācijas latviešu un krievu valodā divos dažādos sējumos par izdevniecības cenu.
 
Ieeja brīva.
 
Vietu skaits uz lekciju ierobežots, tāpēc lūdzam pieteikties iepriekš pa telefonu 67358873 vai kinomuzejs@nfc.gov.lv

02/03/2009