Arhīvs

Latvijas un Lietuvas kopražojuma filma SPĒLMANIS iegūst galvenos apbalvojumus Lietuvā

Lietuvas Filmu un TV balvas Sudraba dzērve pasniegšanas ceremonijā divas galvenās balvas – par labāko filmu un labākajam režisoram – ieguva Latvijas un Lietuvas kopražojuma filma Spēlmanis/ The Gambler.

 Lietuvas režisora Ignas Joninas pirmā pilnmetrāžas spēlfilma kopumā tika nominēta desmit kategorijās un ieguva apbalvojumus sešās no tām, tai skaitā arī labākajam komponistam un aktierim.
Latviešu operators Jānis Eglītis tika nominēts kā labākais operators. Jānis Eglītis bija vienīgais Latvijas pārstāvis filmas radošajā komandā un ar vislielāko pieredzi – šī operatoram ir 16. spēlfilma.

Kopražojumu no Latvijas puses producējis Roberts Vinovskis no filmu studijas Lokomotive un no Lietuvas puses – Uļjanas Kim studija. Tā ir pirmā Latvijas un Lietuvas kopražojuma spēlfilma pēdējo 20 gadu laikā. Filmas Spēlmanis pasaules pirmizrāde notika prestižajā Sansebastjānas filmu festivālā Spānijā un Varšavas filmu festivālā producents Roberts Vinovskis saņēma speciālo žūrijas balvu, filma izrādīta vēl virknē starptautisku festivālu. Filma tapusi gan ar Latvijas un Lietuvas nacionālo atbalstu, gan ar Eiropas Padomes filmu atbalsta fonda Eurimages finansējumu.
 
Latvijā filmu sāks izrādīt šī gada septembrī.
 
Filmas treileris: http://www.youtube.com/watch?v=ViBIaviZ-tU
 

 

07/05/2014