Arhīvs

Latvijas profesionāļi un projekti Karlovi Varos

30. jūnijā sākas 52. starptautiskais Karlovi Varu kinofestivāls, Centrālajā un Austrumeiropā vecākais un lielākais festivāls, kurā šogad arī Latvijai ir sava vieta – jauno režisoru programmā “Future Frames / Nākotnes kadri” piedalās Latvijas Kultūras akadēmijas absolvente Liene Linde, bet projektu prezentācijai “Docu Talents” atlasītas Dāvja Sīmaņa un Lailas Pakalniņas topošās filmas.

Latvija šogad Karlovi Varu festivālā piedalās divās dažādās programmās. Apvienība European Film Promotion, kuras biedri ir 38 Eiropas valstu kinoinstitūcijas, arī  Nacionālais kino centrs, turpina iniciatīvu Future Frames / Nākotnes kadri, kurai konkursa kārtībā tiek atlasīti perspektīvāko Eiropas kino skolu absolventu, desmit jaunu režisoru darbi, un Latviju šajā programmā pārstāv Latvijas Kultūras akadēmijas absolvente Liene Linde. Citi jaunie talanti šogad nāk no Čehijas, Somijas, Gruzijas, Islandes, Nīderlandes, Rumānijas, Slovākijas, Slovēnijas un Zviedrijas kino skolām, visiem daudzsološajiem režisoriem tiks piedāvāta īpaša radošās pilnveides programma. Viens no programmas Future Frames atbalstītājiem ir ietekmīgais amerikāņu kino izdevums Variety.

Savukārt Karlovi Varu festivāla kinoindustrijas sadaļā viena no sekcijām ir Docu Talent, kas tiek organizēta sadarbībā ar Jihlavas starptautisko dokumentālo filmu festivālu. Starp 12 projektiem, kas šogad tiks prezentēti Docu Talent, ir divi Nacionālā Kino centra konkursos atbalstīti projekti – Lailas Pakalniņas topošā filma Karote / Spoon, kas top kā kopražojums ar Lietuvu, un studijas Ego Media producētā Dāvja Sīmaņa dokumentālā filma Mūris ar anglisko nosaukumu D is for Division. Prezentācija Docu Talent ietvaros ļauj iekarot potenciālo starptautisko izplatītāju un festivālu programmētāju uzmanību, turklāt arī cīnīties par iespēju iegūt balvā Jihlavas Filmu fonda solītu atbalstu filmas postprodukcijas izdevumiem.

Karlovi Varu starptautiskais kinofestivāls ir viens no tradīcijām bagātākajiem un vecākajiem Eiropas kinofestivāliem, kas īpaši akcentē Austrumeiropas filmas. Šogad tas norisinās 52. reizi, no 30. jūnija līdz 8. jūlijam Čehijas kūrortpilsētā Karlovi Vari, filmas tiek vērtētas trīs konkursa programmās (Oficiālais konkurss, East of the West un dokumentālo filmu konkurss) un vairākās tradicionāli spēcīgās ārpuskonkursa programmās – Horizons, Another View, Imagina, Variety Critic’s Choice un citās. Ar īpašu programmu Karlovi Varos šogad Eiropas Kino akadēmija (EFA) sāk svinēt savu 30 gadadienu kopš EFA dibināšanas 1987. gadā.

Karlovi Varu oficiālā balva ir Kristāla globuss, bet festivāla prezidenta balvu jau atklāšanas ceremonijā 30. jūnija vakarā saņems aktrise Uma Tūrmane un aktieris Keisijs Afleks. Filmu demonstrēšana Karlovi Varos sākusies jau šorīt – ar Andžeja Vajdas studentu veidotu veltījuma filmu Andrzej Wajda: Let’s Shoot!

Visa informācija par Karlovi Varu festivālu – ŠEIT.

30.06.2017.

30/06/2017