Arhīvs

Latvijas pirmizrāde filmai “Vienu biļeti, lūdzu!”

Pirmdien, 13. martā, plkst. 19.00 kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos Matīsa Kažas pilnmetrāžas dokumentālā filma “Vienu biļeti, lūdzu!”. Filma stāsta par vienu no pasaulē kaislīgākajām teātra apmeklētājām – Nikiju Kokrenu -, kura filmas pirmizrādes nedēļā ieradīsies Latvijā, lai tiktos ar skatītājiem.

Matīsa Kažas pilnmetrāžas filma Vienu biļeti, lūdzu! / One Ticket Please ir dokumentāls stāsts par Nikiju Kokrenu – Ņujorkas aktīvāko teātra apmeklētāju. Šī indiešu izcelsmes kundze, kurai ir jau 78 gadu, pēdējos 25 gadus katru dienu noskatās vismaz vienu teātra izrādi. Tomēr ne visi ir sajūsmā par viņas kaislību – Brodvejas teātru darbiniekiem viņa ir īsts bieds. Pazīstama kā nekārtību cēlāja un blēde, Nikija visiem līdzekļiem cenšas iegūt pēc iespējas vairāk brīvbiļešu, bet, iekļuvusi teātrī, mēģina ieņemt vislabākās vietas un dažkārt teātros ietur pat maltītes. Viņa sevi uzskata par īstenu teātra mākslas mīļotāju, kuras ikdienā materiālām lietām nav nozīmes, taču pat Nikijas bērni viņu nesaprot.

Filma Vienu biļeti, lūdzu! pasaules pirmizrādi piedzīvoja 30. janvārī, kad to izrādīja prestižā Gēteborgas kino festivāla oficiālajā programmā. Šobrīd filma sacenšas par New Doc konkursa balvu Stokholmas dokumentālo filmu festivālā Tempo.

Filmu Vienu biļeti, lūdzu! no 13. marta varēs noskatīties kinoteātros gan Rīgā (Kino Citadele, Splendid Palace, K Suns, Kino Bize), gan citur Latvijā – Kino Rio Ventspilī, Vidzemes koncertzālē Cēsīs, vēlāk arī Rēzeknē un Daugavpilī.

Īpašie seansi ar filmas galvenās varones Nikijas Kokrenas un režisora Matīsa Kažas dalību paredzēti kinoteātrī Splendid Palace 14. martā un Kino Bize 15. martā, tikšanās ar režisoru plānota arī 16. martā kinoteātrī K Suns. Īpašie seansi paredzēti arī reģionos – Valmieras teātrī 14. martā un Liepājas teātrī 18. martā, kur ar skatītājiem tiksies filmas uzņemšanas komanda. Pilns filmas īpašo seansu saraksts pieejams tās oficiālajā mājaslapā.

Tuvākajos mēnešos filma Vienu biļeti, lūdzu! ceļos arī pa dažādu Latvijas reģionu kultūras namiem un kinoteātriem.

Filmas Vienu biļeti, lūdzu! radošā komanda ir režisors un producents Matīss Kaža, operatori Aleksandrs Grebņevs un Noass Vaisfogels (ASV), komponists Mārtiņš Brauns, montāžas režisore Gunta Ikere, skaņu režisors Aleksandrs Vaicahovskis, mākslinieki Toms Kalninskis, Marija Luīze Meļķe un Luīze Lote Nežberte, producenti Una Celma, Rīds Hannafords (ASV) un Deivids Šerkers (ASV). Teātra izrāžu ainu inscenējumos piedalījušies arī vairāki Latvijas teātru aktieri – Imants Strads, Andris Bērziņš, Ilze Pukinska, Sarmīte Rubule, Aminata Grieta Diarra un citi.

Filma Vienu biļeti, lūdzu! ir Latvijas un ASV kopražojums, projekts veiksmīgi īstenojis arī pūļa finansēšanas kampaņu vietnē Kickstarter. Filmas  producenti Latvijā ir studijas Fenixfilm un Deep Sea Studios LV. Filmu atbalsta Nacionālais Kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Satori, Jest;, Veto Magazine, žurnāls IR, Valmiermuižas alus darītava, Rīgas Piensaimnieks, Valmieras Drāmas teātris, Dailes teātris, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, Ģertrūdes ielas teātris, Liepājas teātris, LJTI, Dirty Deal Teatro un Nacionālais teātris.

 

Informāciju sagatavoja:
Ildze Felsberga,
filmas “Vienu biļeti, lūdzu!” pārstāve
ildze@deepseastudios.lv

10.03.2017.

10/03/2017