Arhīvs

Latvijas kopražojumam balva festivālā „goEast”

Latvijas  kopražojuma dokumentālā filma “Starp diviem kariem / This Rain Will Never Stop” saņēmusi galveno balvu starptautiskajā festivālā „goEast”, kas ir viens no būtiskākajiem Centrāleiropas un Austrumeiropas  kino notikumiem un jau 21. gadu notika Vācijas pilsētā Vīsbādenē.

 

Filma This Rain Will Never Stop (darba nosaukums latviešu valodā – Starp diviem kariem) ir Ukrainas, Latvijas, Vācijas un Kataras kopražojums, to veidojusi ukraiņu režisore Alīna Gorlova. Filma uzvarējusi festivāla galvenajā konkursā, kuram bija atlasītas 16 spēlfilmas un dokumentālās filmas, un ieguvusi Zelta Lilijas balvu, kuru papildina naudas prēmija 10 000 EUR apmērā.

Jāpiebilst, ka žūrijas uzmanību šajā festivālā izpelnījusies vēl viena Latvijas filma – studijā Ego Media uzņemtā režisores Jūlijas Timoškinas debijas īsfilma MAN saņēmusi žūrijas diplomu.

Visi goEast laureāti atrodami festivāla mājaslapā ŠEIT.

Par filmu Starp diviem kariem starptautiskās žūrijas pārstāve, režisore Saodata Ismailova saka:  „Drosmīgi izmantojot  kinovalodu, režisore atklāj humānistisku skatu uz jaunu cilvēku, kuru ieskauj dažādas nemiera pasaules, katra ar saviem konfliktiem. Gorlovas redzējums, ārēji stoicisks un piepildīts ar empātiju,  pārsniedz robežas, izmantojot  attēlu un skaņu kā sensoro pieredzi”.

“Mūsu filma iesākās kā maza īsfilma par Sīrijas jaunieša dzīvi Ukrainā, taču tās ražošanas procesā kopā ar mūsu varoni tikām ierauti aizvien jaunās kara situācijās.  Četru gadu laikā šī filma no īsformāta kļuva par kara skartās ģimenes eposu, kura laikā mēs piedzīvojam trīs karus un sekojam jauna cilvēka miera un identitātes meklējumiem. Tas viss tiek atklāts jaunas sievietes – režisores – acīm, kas niansēti uztver smalkas detaļas cilvēka individuālo un kolektīvo emociju pasaulē 21. gadsimtā, kur karš joprojām nespēj rimties,” tā par filmu stāsta kopproducente Ilona Bičevska no Avantis Promo.

Kopš 2020. gada rudens filma jau ieguvusi First Appearance balvu nozīmīgajā festivālā IDFA (Amsterdama),  galvenās balvas  festivālos Las Palmas (Spānijā) un Festival Dei Popoli (Itālijā), Docudays UA. Tuvākie starptautiskie plāni filmai ir festivāls  True / False (ASV), Ethnocineca (Austrija) un citi, kopā vairāk nekā 20 festivāli pasaulē.

Plānots,  ka pirmizrādi Latvijā filma piedzīvos rudenī, un režisore Alīna  Gorlova saka: “Es ļoti gaidu Latvijas pirmizrādi, jo Latvija bija pirmā valsts pēc Ukrainas, kas atbalstīja mūsu filmu. Novērtēju ilgo sadarbību ar mūsu latviešu līdzproducenti Ilonu Bičevsku un komponistu Goran Goru, kurš mūsu filmai radījis dziļu un noslēpumainu mūziku.”

Filmu This Rain Will Never Stop (darba nosaukums latviešu valodā – Starp diviem kariem) veidojusi režisore Alīna Gorlova, producents Maksims Nakonečnijs, filmu studija Tabor Production ( Ukraina). Filmas Latvijas puses partneri ir studija Avantis Promo, producente Ilona Bičevska. Mūziku filmai sacerējis latviešu komponists Goran Gora. Scenārija konsultanti –  Ivo Briedis, Atis Klimovičs, Ilona Bičevska. Filmas starptautiskie izplatītāji – Square Eyes.

 

Vairāk informācijas:
Ilona Bičevska, Avantis Promo
29495959, ilona@avantis.lv

30/04/2021