Arhīvs

Latvijas kopražojuma filmai “Starp diviem kariem” pasaules pirmizrāde IDFA

Studijas “Avantis Promo” kopproducētā dokumentālā filma “This Rain Will Never Stop / Starp diviem kariem” (Ukrainas, Latvijas, Vācijas un Kataras kopražojums) atlasīta Amsterdamas starptautiskā dokumentālo filmu festivāla “IDFA” oficiālajā programmā.

 

 

“Mūsu filma iesākās kā maza īsfilma par Sīrijas jaunieša dzīvi Ukrainā, taču tās ražošanas procesā kopā ar mūsu varoni tikām ierauti aizvien jaunu kara situāciju epicentrā.  Četru gadu laikā tā no īsfilmas kļuvusi par kara skartās ģimenes eposu, kura laikā mēs piedzīvojam trīs karus un sekojam jauna cilvēka miera un identitātes meklējumiem. Tas viss tiek atklāts jaunas sievietes – režisores – acīm, kas niansēti uztver smalkas detaļas cilvēka individuālo un kolektīvo emociju pasaulē 21. gadsimtā, kur karš joprojām nespēj rimties,” tā par filmu stāsta kopproducente Ilona Bičevska no Avantis Promo.

Filma “This Rain Will Never Stop” (darba nosaukums latviešu valodā – “Starp diviem kariem”) ir Ukrainas, Latvijas, Vācijas un Kataras kopražojums. Režisore Alina Gorlova, producents Maksims Nakonečnijs, filmu studija – “Tabor Production” ( Ukraina). Filmas Latvijas puses veidotāji ir studija “Avantis Promo”, producente – Ilona Bičevska. Mūziku filmai sacerējis latviešu komponists Goran Gora. Scenārija konsultanti –  Ivo Briedis, Atis Klimovičs, Ilona Bičevska.

Filma pasaules pirmizrādi piedzīvo 19. novembra vakarā IDFA konkursā “First Appearance”, seansi kinoteātrī arī 23.11. un 30.11. Atsauce uz festivāla mājaslapu un festivāla seansiem – ŠEIT.

Jau 20. novembrī filma piedzīvos Itālijas pirmizrādi starptautiskajā festivālā Festival Dei Popoli.

Filmas ražošanas procesu un filmas starptautiskās mārketinga aktivitātes atbalsta Nacionālais kino centrs. Filmas Latvijas pirmizrāde plānota 2021. gadā.

 

 

19.11.2020.

19/11/2020