Arhīvs

Latvijas kopražojuma filma “Miglā” iekļauta Toronto filmu festivālā

No 6. līdz 16. septembrim Kanādā norisināsies 37. Toronto starptautiskais filmu festivāls (TIFF), kurā izrādīs studijas RIJA kopražojuma filmu Miglā. Filma iekļauta Mūsdienu pasaules kino (Contemporary World Cinema) kategorijā, kurā ir pārstāvētas labākās ne-angļu valodas filmas no visas pasaules.

„Iemesls, kāpēc festivāls ir tādā cieņā visā passaulē, – jo tas uzdrošinās riskēt”, savā uzrunā sacīja U2 dziedātājs Bono, kura grupas albuma Achtung Baby (1991) dokumentālā lenta atklāja aivadītā gada festivālu.

Toronto filmu festivāls kļuvis par vienu no pasaules vērienīgākajiem kino notikumiem, kurš pamatoti pēc IndieWIRE redaktoru veiktās aptaujasierindots pirmajā trijniekā pasaules TOP 50 filmu festivāla tabulā uzreiz aiz Kannu festivāla. Kino nozares pārstāvji uzsver TIFF nozīmību – tā ir starta platforma Eiropas filmām uz Amerikas tirgu. TIFF tiek raksturots kā „skatītājiem visdraudzīgākais festivāls”, jo tajā nav žūrijas – galveno balvu People’s Choice Award piešķirt pēc skatītāju balsojuma.
 
Šī gada festivāls pārsteidz ar tā vēsturē vērienīgākajiem skaitļiem: vienpadsmit dienu laikā būs skatāmas 289 spēlfilmas un 83 īsfilmas kopumā no 72 valstīm, tostarp pasaules pirmizrādi piedzīvos 146 filmas. Pēc provizoriskām aplēsēm TIFF programmu noskatīsies aptuveni 260 000 kino fanu un vairāk nekā 1000 preses pārstāvju.
 
Festivālā jaunus darbus piedāvās arī Bens Afleks, Toms Tikvers, Endijs Vačovskis, Havjērs Dolans, Pols Tomass Andersons, Spaiks Lī, Nīls Džordans, Mira Naira, Roberts Redfords, Fransuā Ozons, Terenss Maliks u.c.
 
Latvijas, Vācijas, Nīderlandes, Krievijas un Baltkrievijas kopražojuma aktierfilma Miglā (režisors Sergejs Lozņics) pasaules pirmizrādi piedzīvoja 65. Kannu kinofestivāla ietvaros, tostarp iegūstot prestižo Starptautiskās kinokritiķu federācijas FIPRESCI balvu. Filma veidota pēc Vasilija Bikova stāsta motīviem par partizānu cīņām Otrā pasaules kara laikā, par nodevību un amorāliem apstākļiem, kuros cilvēks spiests pieņemt morālus lēmumus. Miglā uzņemta pagājušā gada rudenī Daugavpils apkārtnē ar Rīgas filmu fonda, Nacionālā Kino centra, kopproducentu un starptautisku fondu finansiālu atbalstu.
 
Festivāla ietvaros Miglā būs skatāma trīs seansos – 12., 14. un 16. septembrī.
Filmas pirmizrāde Latvijā plānota nākamā gada sākumā.
 
Filmas oficiālā mājas lapa šeit.
Filmas treileris šeit.
 
 
                                         Miglā 

28/08/2012