Arhīvs

“Latvijas koda” īsfilmu autori tiekas ar ārvalstu konsultantiem

7. aprīlī Nacionālā Kino centra Radošā Eiropa Media birojs sadarbībā ar Latvijas Televīziju organizē konsultācijas dokumentālo filmu projektiem, kas ieguvuši ražošanas finansējumu 2015. gada LTV/VKKF konkursā „Latvijas kods”. Konsultācijas vada divi pieredzējuši dokumentālo filmu konsultanti no Dānijas un Somijas – Mikaels Opstrups un Ika Vehkalahti.

“European Documentary Network” apmācību projektu vadītājs Mikaels Opstrups no Dānijas vairāk nekā 20 gadus ir producējis starptautiski atpazīstamas dokumentālās filmas producēšanas kompānijā “Final Cut Productions”, kā arī strādājis Dānijas Filmu institūtā kā dokumentālo filmu konsultants.

Ikka Vehkalahti no Somijas gandrīz 20 gadus strādājis Somijas sabiedriskās televīzijas kanālā YLE kā dokumentālo filmu redaktors, vadījis starptautiskus dokumentālo filmu ciklus Steps for the Future, Another Finland un Why Democracy. Šobrīd pievērsies konsultanta darbam un kopā ar kolēģiem uzsāk dokumentālo filmu tiešsaistes konsultāciju vietni roughcutservice.com.

Konkursa “Latvijas kods” ietvaros šogad atbalstīti septiņi projekti: “Lūgšana mājai”, rež. Ināra Kolmane (SIA “Filmu studija DEVIŅI”), “Monstru skola”, rež. Krista Burāne (studija “Elm Media”), “Bērns, kurš jau ir ceļā”, rež. Aiga Skrīvere (studija “Finger Film Productions”), “Skola Murjāņi”, rež. Ivars Zviedris un Inese Kļava (biedrība “Dokumentālists”), “Rīgas kungi”, rež. Adriana Roze (SIA “Studija Lokomotīve”), “Ērgļu Uģis”, rež. Matīss Spaile (SIA “SKUBA FILMS), “Detektīvs Mārtiņš”, rež. Agnese Laizāne (SIA “Ego Media”).

Dokumentālo īsfilmu cikls “Latvijas kods” 2015. gadā piedzīvo jau savu trešo izlaidumu. Konkursa mērķis ir atbalstīt tādu filmu tapšanu, kuras dokumentē Latvijas dzīvi, vidu un cilvēkus un meklē individuālajos stāstos plašāku sociālu, kultūras un vēstures kontekstu, atsedz laikmetam raksturīgas tendences dažādās dzīves jomās. Dokumentālo īsfilmu ciklu “Latvijas kods” Latvijas Televīzija producē sadarbībā ar Nacionālo Kino centru un ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

02/04/2015