Arhīvs

Latvijas kino profesionāļi piedalās filmu tirgū MIP TV Kannās

4.aprīlī Kannās sākās ikgadējais filmu tirgus MIPTV, kas ilgs četras dienas. Tirgū ar stendu zem MEDIA programmas kopīgā stenda piedalās arī filmu studijas RIJA pārstāvji, kuri kino industrijas profesionāļiem no dažādām pasaules valstīm piedāvā Latvijas filmas un to programmas.

Paralēli MIPTV notiek arī filmu tirgus MIPDOC, kur galvenais uzsvars tiek likts uz dokumentālām filmām. Vairākas ārzemju lielās TV kompānijas no Kanādas, Krievijas, Ukrainas ir izrādījušas interesi par latviešu režisora Romualda Pipara dokumentālo, zinātniski populāro filmu Džosera piramīdas noslēpumi filmu, kā arī par režisores Antras Cilinskas filmu Vai viegli būt?…pēc 20gadiem

Filmu tirgi ir nozīmīgi kino industrijā, jo tā ir vieta, kur satiekas filmu pircēji un pārdevēji, tiek slēgti darījumi, iegūti jauni kontakti. Šajā tirgū notiek sarunas par režisora Jāņa Streiča jaunākās filmas Rūdolfa mantojums izrādīšanu Eiropas kinoteātros.
 
Filmu pircēju uzmanību ir piesaistījis arī Filmu studijas RIJA jaunais, atraktīvi izklaidējošais dokumentālās filmas projekts Skvoteri, kas vairāku sēriju garumā stāsta par cilvēkiem, kas ielaužas bagātu cilvēku neapdzīvotajās mājās, lai kādu laiku tur uzturētos.
 
Dalība MIPTV iespējama pateicoties LIAA ārējo tirgus aktivitāšu apgūšanas programmā iegūtajam līdzfinansējumam.
 

06/04/2011