Arhīvs

Latvijas kino Kannu filmu tirgū

Lielākajā Eiropas  filmu tirgū no 14. līdz 23. maijam Nacionālā Kino centra pārstāvji popularizēs mūsu valsts kino Baltic Films stendā. European Film Promotion iniciatīvā Producers on the Move šogad kā Baltic Films pārstāvis piedalās producente Alise Ģelze. Filmu tirgū piedalīsies arī citi filmu producenti, filmu kritiķi un mediju pārstāvji.

Starptautiskajā Kannu filmu tirgū, kas šogad norisināsies laikā no 14. līdz 23. maijam, šogad būs pārstāvēta arī Latvijas kino nozare. Realizējot Baltic Films filozofiju Baltijas filmu veiksmīgā popularizēšanā un izplatīšanā, Nacionālā Kino centra pārstāvji kopā ar kolēģiem no Igaunijas un Lietuvas strādās Baltic Films stendā, sniedzot nepieciešamo informāciju par Latvijā producētajām filmām un iespējām sadarboties filmu ražošanā.
 
Lielāko filmu tirgu Eiropā iepriekšējā gadā apmeklēja nepilni 10 500 filmu industrijas pārstāvju no 92 valstīm, bija vērojams dalībnieku pieaugums no Latīņamerikas un Āzijas valstīm, arī ASV un Lielbritānijas. No tirgū demonstrētajām 889 filmām 45 % pārstāvēja Eiropu, 30 % – ASV, 12 % – Āzijas un 6 % Latīņamerikas valstis.
 
Šogad tirgū piedalīsies arī Film Angels Studio un Jura Podnieka studijas pārstāvji no Latvijas. Savukārt Kannu filmu festivālu apmeklēs filmu kritiķi, LTV, kinoforuma Arsenāls un kinoteātra Rīga pārstāvji.
 
Producers on the Move

European Film Promotion iniciatīvā Producers on the Move šogad kā Baltic Films pārstāvis piedalās producente Alise Ģelze, kuras līdzšinējais darbs un veikums filmas Vogelfrei producēšanā atbilst izvirzītajiem atlases kritērijiem – filma guvusi gan panākumus Latvijā (Nacionālā balva „Lielais Kristaps” 2007 par labāko pilnmetrāžas spēlfilmu, labāko scenāristu un operatoru darbu), gan starptautiskā mērogā (filma iekļauta Pusanas, Turīnas, Roterdamas Starptautisko filmu festivālu programmās).
 
Producers on the Move ir iespēja jauniem producentiem, kuru iepriekš producētās filmas uzrādījušas labus vietējos un starptautiska mēroga izplatīšanas rezultātus, popularizēt savus nākamos projektus, piesaistot sadarbības partnerus, konsultēties ar starptautiski atzītiem audiovizuālās nozares speciālistiem u.tml. EFP producentiem organizē gan tikšanās ar citiem producentiem, seminārus darbam grupās, gan nodrošina publicitāti Kannu ikdienas izdevumos Screen International un Variety, izdod īpašus plakātus.
  
Kopumā Producers on the Move šogad izvirzīti 22 jaunie producenti no Lielbritānijas, Vācijas, Šveices, Zviedrijas, Francijas, Dānijas, Rumānijas, Spānijas, Grieķijas, Norvēģijas u.c. valstīm. Divi no producentiem pārstāvēti arī Kannu festivāla programmā! Filma Delta ar rumāņu producentes Oanas Giurgiu dalību iekļauta šī gada Kannu festivāla konkursa programmā, savukārt slovāku producenta Marko Škop filma Blind Loves pārstāvēta festivāla sadaļā Directors Fortnight.
Producers on the Move iniciatīva Kannu filmu tirgū tiek realizēta jau deviņus gadus un šai laikā realizēti gan sekmīgi sadarbības projekti, gan vērojami labi rezultāti darbā ar izplatītājiem.
 
2007. gadā Baltiju Producers on the Move pārstāvēja Riina Sildos no Igaunijas, kura ir filmu studijas Rija sadarbības partnere animācijas filmas Lote no Izgudrotāju ciema producēšanā. 2005. gadā šo iespēju izmantojis studijas F.O.R.M.A producents Gatis Upmalis.

30/04/2008