Arhīvs

Latvijas filmu nozare sadarbojas ar Ķīnu

Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma pēc Šanhajas starptautiskā festivāla (SIFF) ielūguma piedalījās šajā Ķīnas nozīmīgākajā festivālā, kura 20. jubilejas gadā īpaši tika akcentēta sadarbības veicināšana starp Āzijas un Eiropas valstīm.

Festivāla ietvaros notika arī Eiropas un Āzijas valstu kinoinstitūciju un festivālu pārstāvju tikšanās, kas tika organizēta Ķīnas iniciatīvas Road and Belt / Ceļš un josta ietvaros.

Festivāla laikā tika parakstīta vienošanās starp vairākām Eiropas un Āzijas valstu kinoinstitūcijām un festivāliem; vienošanās pamatmērķis ir veicināt kino kultūras popularizāciju un filmu apmaiņu starp Ķīnu, citām Āzijas valstīm un Eiropu. Šī vienošanās – Memorandum of Understanding the Establishment of Cooperation to Promote The Belt and Road Film Culture Excange, kas tika parakstīta 2017. gada 17. jūnijā –,  paredz intensificēt filmu programmu apmaiņu starp valstīm, izmantojot festivālu platformas, kino izglītības un kino kritikas projektus, kā arī veicināt sadarbību kino jomā.

Vienošanos parakstīja Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Ukrainas, Kazahstānas, Nīderlandes, Indijas, Īrijas, Ēģiptes, Ungārijas, Malaizijas, Filipīnu un Ķīnas kino institūcijas.

Nacionālā kino centra vadītāja piedalījās arī vairākās publiskās diskusijās. Nacionālā kino centra un Filmu servisa producentu asociācijas sadarbības ietvaros Šanhajas festivālu apmeklēja arī producents Jānis Kalējs ar mērķi popularizēt starptautiskās sadarbības iespējas un filmu uzņemšanas potenciālu Latvijā.

Latvijas pārstāvji prezentēja Latvijas kino industriju arī Šanhajas festivāla kinotirgū, iepazīstinot interesentus ar Latvijas filmu nozares starptautiskās sadarbības potenciālu.

 

26.06.2017.

28/06/2017