Arhīvs

Latvijas filmu izlase CINEAST festivālā

No 11. līdz 28. oktobrim Luksemburgā notiek Centrāleiropas un Austrumeiropas kinofestivāls CinEast, kurā pirmo reizi iekļauta arī Latvijas filmu izlase.

Festivālā izrādīs trīs Latvijā pēdējos gados tapušas pilnmetrāžas mākslas filmas un īsfilmu programmu. 12. oktobrī Luksemburgas Kinematēkā demonstrēs filmu Kolka Cool un uz skatītāju jautājumiem atbildēs filmas režisors Juris Poškus, producente Madara Melberga un filmas galvenā aktrise Iveta Pole. Festivāla programmā iekļauta arī Jevgēņija Paškēviča filma Golfa straume zem ledus kalna (Lielais Kristaps 2012 par labāko pilnmetrāžas spēlfilmu), Gata Šmita filma Seržanta Lapiņa atgriešanās un vairākas Latvija tapušas īsfilmas.

CinEast, kas šogad notiek jau piekto reizi, programmā ir iekļautas vairāk nekā 50 pilnmetrāžas filmas un 40 īsfilmas no 12 Centrālās un Austrumeiropas valstīm. “Šogad festivāla programma ir ievērojami daudzveidīgāka nekā līdz šim, un tajā pirmo reizi piedalās Baltijas valstis (Latvija, Lietuva, Igaunija) un bijušās Dienvidslāvijas valstis (Horvātija, Serbija, Slovēnija),” stāsta CinEast programmas veidotājs Radeks Lipka. “Mūsu mērķis ir ne tikai iepazīstināt Luksemburgas daudzkultūru sabiedrību  ar jaunāko, kas notiek dalībvalstu kinematogrāfā, bet arī sniegt ieskatu šo valstu dažādajās kultūras tradīcijās.”
 
Paralēli filmām festivāls piedāvā arī bagātīgu kultūras programmu — mūzikālus pasākumus, foto izstādes, tikšanās ar filmu veidotājiem, diskusijas, kā arī nacionālo ēdienu degustācijas. Par godu Baltijas valstu dalībai festivālā, 13. oktobrī vienā no Luksemburgas klubiem notiks Baltijas nakts, kurā demostrēs igauņu komēdiju Strupceļš (Täitsa Lõpp), uzstāsies lietuviešu elektropopa grupa Golden Parazyth, savukārt Latviju pārstāvēs dīdžeji Heincha un @Toms.
 
Latvijas dalību kinofestivālā CinEast atbalsta asociācija Luksemburga-Latvija, Nacionālais Kino centrs un Latvijas vēstniecība Beļģijā un Luksemburgā.
 
Vairāk informācijas meklējiet festivāla CinEast mājaslapā www.cineast.lu

11/10/2012