Arhīvs

Latvijas filmas šoruden apceļo nozīmīgus animācijas festivālus

Rudens jau ierasti ir festivālu sezona, bet šogad Latvijas animācija iekļauta sevišķi daudzu nozīmīgu pasaules kino festivālu programmās, tostarp ASV, Portugālē, Polijā, Norvēģijā un Japānā.

Portugālē no 7. līdz 13. novembrim jau 40. reizi notiks animācijas filmu festivāls “Cinanima”. Jubilejas festivāla starptautiskā konkursa skatē Latviju pārstāvēs Vladimira Leščova animācijas īsfilma “Gaidot Jauno gadu” un Ginta Zilbaloža “Nedzirdams”, bet Šveici – latviešu mākslinieces Anetes Meleces jaunā, Šveices (“Fantoche”) un Lielbritānijas (“Encounters”) festivālos apbalvotā, animācijas filma “Analīzes paralīze”.  Festivāla ārpuskonkursa skatē tiks izrādīta arī Jāņa Cimmermaņa animētā dokumentālā filma “Meistara slepenā dzīve”, kas veltīta vecmeistara Arnolda Burova piemiņai.

 

Studija “Animācijas brigāde” būs pārstāvēta arī Čikāgas Starptautiskajā bērnu filmu festivālā – no 28. oktobra līdz 6. novembrim notiekošajā festivālā tiks izrādītas animācijas filmas “Meža sargi”, “Zaķu lielā diena” un “Tornis”.  Latviju šajā nozīmīgajā festivālā kopumā pārstāvēs 6 filmas – arī Edmunda Jansona stāsts pašiem mazākajiem “Kā Lupatiņi būvēja māju”, Indras Sproģes palīgs mācoties angļu alfabētu “Awesome Beetle’s Colors” (saņēmusi Anesī festivāla “Commissioned Films” žūrijas balvu) un Ivo Brieža filma “Laiks iet”.

Māra Brinkmaņa “Meža sargi” dosies arī uz animācijas festivālu Japānā (“New Chitose Airport International Animation Festival”), kur piedalīsies starptautiskajā konkursā ģimenes filmu sadaļā. Festivāls norisināsies no 3. līdz 6. novembrim, šogad tas notiks jau trešo reizi, un tas ir īpašs ar to, ka notiek lidostā un trīs dienu laikā tā apmeklētāju skaits pārsniedz 30 tūkstošus.

No 22. līdz 27. novembrim Polijā 23. reizi norisinās animācijas filmu festivāls “Etiuda & Anima”, un tajā Latviju pārstāv divas šī gada “Lielā Kristapa” laureātes – Vladimira Leščova animācijas īsfilma “Gaidot Jauno gadu” (V. Leščovs “Lielajā Kristapā” apbalvots kā labākais animācijas filmas režisors) un Kārļa Vītola “Mīnotaurs” (“Lielais Kristaps” divās kategorijās – Labākā animācijas filma un Labākais animācijas filmas mākslinieks).

Gaidot Jauno gadu” Latviju pārstāvēs arī no 10. līdz 13. novembrim Norvēģijā notiekošajā Fredrikstades animācijas festivālā.

27/10/2016