Arhīvs

Latvijas filmas – “Rozā mājā” Amsterdamā

No 29. maija līdz 20. jūnijam Amsterdamā, Westergasfabriek – teritorijā starptautiskas izstādes Homo urbanus – homo sapiens? jeb Pilsētas cilvēks- saprātīgs cilvēks? ietvaros norisināsies Rīgas un Amsterdamas mākslinieku tēlniecības objektu un instalāciju brīvdabas izstāde. Vienā no objektiem  – Aigara Bikšes un Kristapa Gulbja Rozā mājā –  tiek demonstrēta apjomīga Latvijas filmu programma.
Westergasfabriek ir starptautiski iecienīts kultūras un atpūtas parks – bijusī gāzes fabrikas teritorija – kurā norisinās gan rokzvaigžņu koncerti un operu uzvedumi, gan modes skates un dažādas izstādes.
Rīgas projekts būs pirmais skulptūru projekts Westergasfabriek kompleksa teritorijā, vienlaicīgi arī pirmais lielais Rīgas un Amsterdamas sadarbības projekts kultūras jomā. Paredzams, ka izstādi apmeklēs tūkstošiem apmeklētāju no visas pasaules.
Kopumā Canal promenādē būs apskatāmi 10 lielformāta objekti, to starpā arī gan Venēcijas biennālē, gan Birmingemas mākslas festivālā New Generation u.c. pabijusī Rozā māja – Aigara Bikšes un Kristapa Gulbja darbs.
 
Atraktīvajā, pēc klasiskā grieķu tempļa parauga veidotajā piepūšamajā Rozā mājā izstādes apmeklētājiem tad arī būs iespējams baudīt Latvijas filmas.
Izstādes vajadzībām sagatavotas gan animācijas filmu programmas mazākajiem izstādes apmeklētājiem – to starpā šī gada Berlīnes Starptautiskā filmu festivālā pārstāvētā režisora Ē. Lāča „Jaunā suga”, Nila Skapāna, filmu studijas „Dauka” filmas, „Animācijas brigādes” cikls par Avārijas brigādes censoņiem.
Bērnu vecākiem tiek piedāvāta asprātīgā un stilistiski daudzveidīga filmu studijas „Rija” animācijas filmu izlase, režisoru V. Leščova, S. Baumanes, E. Jansona, N. Skapāna, J. Cimermaņa un E. Medņa filmas.
Dokumentālo filmu programma sasaucas ar kopējo izstādes tēmu, tās ietvaros tiks demonstrētas L. Pakalniņas filmas „Leiputrija” un „Papa Gena”, D. Kļavas „Piejūra”, I. Kļavas „Eks-Amen”, A. Saulīša „Svētku anatomija” u.c.
 
Filmu programmu sastādīta sadarbībā ar Nacionālo Kino centru.
Izstādi organizē – aģentūra ”Jaunie Trīs brāļi” un MMIC sadarbībā Rīgas domi un Rīgas domes Kultūras departamentu, Westergasfabriek un Amsterdamas pilsētu domēm, LR kultūras un Ārlietu ministrijām, LR Vēstniecību Nīderlandes karalistē. 
 

29/05/2008