Arhīvs

Latvijas filmas bibliotēkās

Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar valsts aģentūru Kultūras izglītības sistēmas strādā pie jauna projekta, kas palīdzēs vairot latvijas filmu pieejamību sabiedrībā, nodrošinot iespēju filmas noskatīties Latvijas bibliotēku iekšējā tīklā – intranetā, vairāk nekā 800 bibliotēku datoros visā Latvijā.Valsts vienotās bibliotēku informācijas sistēmā jau rudenī tiks izvietotas pirmās 50 filmas, un to skaits pakāpeniski pieaugs, līdz galu galā pēc dažiem gadiem bibliotēkās varēs atrast jebkuru Latvijā radītu filmu, tāpat kā tas jau tagad notiek ar latviešu valodā izdotām grāmatām. 

Projekts norisinās pakāpeniski, vispirms bibliotēku tīklā tiek ievietotas nosacīti „labākās” filmas – tās, kas attiecīgajā laika periodā nominētas balvām vai apbalvotas Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps. Katrai filmai tiek pievienota nepieciešamā kataloga informācija par filmas veidotājiem, tehniskajiem parametriem, pirmizrādes datumu, nominācijām vai balvām Lielajā Kristapā un arī pasaules festivālos, ja tādi šai filmai bijuši, tāpat filmas anotācija un pilnīga režisora filmogrāfija. Šī informācija par filmām būs pieejama arī internetā, kļūstot par pamatu iespējami pilnīgai Latvijas filmu datu bāzei.

Par šādu Latvijas filmu popularizēšanas veidu Nacionālais Kino centrs ir vienojies ar Latvijas Kinoproducentu asociāciju un Latvijas Kinematogrāfistu savienību; katras filmas noskatīšanās reizes tiks reģistrētas un filmu autori saņems atlīdzību tādā kārtībā, kā to nosaka Autortiesību likumā minētais publiskā patapinājuma regulējums. Bibliotēku apmeklētājiem šis pakalpojums būs pieejams bez maksas.

14/07/2008