Arhīvs

Latvijas filma “Sarauj, Just!” festivāla “Manhattan Short” programmā

Divos seansos 6. un 7. oktobrī kinoteātrī “Splendid Palace” norisināsies starptautiskais īsfilmu kinofestivāls ‘’Manhattan Short’’, kurā katram skatītājam ir iespēja nobalsot par labāko filmu un labāko galvenās lomas atveidotāju. Pasākums notiek vienas nedēļas ietvaros visā pasaulē, un šogad pirmo reizi festivāla vēsturē starp desmit filmām–finālistēm viena ir no Latvijas – režisora Pāvela Gumennikova īsfilma «Sarauj, Just!».

 

Manhetenas starptautiskais īsfilmu festivāls šogad atzīmē savu 20 gadu jubileju, festivāla atlasē piedalījās 1615 īsfilmas no 75 valstīm un tikai 10 no tām tika izvēlētas Manhattan Short programmai. Festivāla programmā šogad ir iekļautas filmas no deviņām valstīm – tajā skaitā Latvijas režisora Pāvela Gumennikova īsfilma “Sarauj, Just!”, kas jau izrādīta un gadalgota kinofestivālos visos kontinentos – piemēram, 20. augustā filma saņēma balvu Losandželosas festivāla Hollyshorts kategorijā Labākā romantiskā filma.

«Tas ir liels sasniegums, ka mūsu filma izvēlēta Manhetenas īsfilmu festivāla finālam, jo visi finālisti tālāk kvalificējas Oskara nomināciju atlasei,» stāsta filmas «Sarauj, Just!» režisors Pāvels Gumennikovs. «Esam lepni, ka filma tiek izrādīta Manhattan Short, jo tieši skatītāji ir tie, kas nosaka uzvarētāju šajā festivālā, šis ir lielākais skatītāju festivāls pasaulē. Bez viņu atzinības filmu veidošana ir bezjēdzīga – skatītājs ir lielākais tiesnesis paveiktajam.» Skatītāju balsošanas rezultāti tiks publicēti festivāla mājas lapā www.ManhattanShort.com pēc festivāla noslēguma.

Manhattan Short 20 gadu laikā desmit festivāla uzvarētāji patiešām tikuši nominēti Oskara balvai īsfilmu kategorijā un 2015. gadā festivāla laureāte, Čīles režisora Gabriela Osorio Vargasa filma Lāča stāsts / Bear Story / Historia de un oso saņēma Oskaru kā labākā īsfilma.

Manhetenas starptautiskā īsfilmu festivāla 2017. gada skates programmu Rīgā tradicionāli varēs noskatīties kinoteātrī Splendid Palace 6. oktobrī plkst. 19:00 un 7. oktobrī plkst. 18:00. Uz festivāla filmu skatēm Rīgā ieradīsies filmas Sarauj, Just! radošā komanda.

Festivāls norisināsies arī lielākajās Latvijas pilsētās: Daugavpilī, Liepājā, Rēzeknē, Ventspilī, Valmierā un citur. No 28. spetembra līdz 8. oktobrim Rīgā un Ventspilī tiks rīkoti arī īpaši seansi skolēniem. Kolektīvi pieteikumi no skolām tiek pieņemti, rakstot uz epastu manhattan.short.riga@gmail.com vai pa tālruni +371 28346968.

Festivālu Rīgā un Latvijā atbalsta Rīgas dome un ASV vēstniecība Latvijā.

2017. gada festivāla programma:
(programmas garums – 2 stundas)

Nenodari ļaunumu / Do no harm
Režisore Rosanne Lianga, Jaunzēlande, 12’

Aizmugurē / Behind
Režisors Angels Gomess Hernandess, Spānija, 15’

Vieglprātīgā Bikla / Fickle Bickle
Režisors Stīvens Vords, ASV, 10’45’’

Cerība mirst pēdējā / Hope dies last
Režisors Bens Praiss, Lielbritānija, 7’43’’

Ideālā diena / Perfect Day
Režisors Ignasio Redondo, Spānija, 10’45’’

Sarauj, Just! / Just, go!
Režisors Pāvels Gumennikovs, Latvija, 10’45’’

Mūsu jūra / Mare Nostrum
Režisori Rana Kazkaza un Anass Khalafs, Sīrija, 13’

Viola, Franka / Viola, Franca
Režisore Marta Savina, Itālija, 15’

Īsumā / In a Nutshell
Režisors Fabio Frīdlijs, Šveice, 5’

8 minūtes / 8 minutes
Režisors Gega Hmaladze, Gruzija, 12’40’’

Filmas tiek demonstrētas oriģinālvalodā ar latviešu un krievu subtitriem.

5.10.2017.

06/10/2017